Geniusz Leonarda da Vinci zdumiewa i inspiruje. Życie i dokonania włoskiego twórcy doby renesansu staną się motywem przewodnim filmu animowanego „The Inventor”.


Leonardo jest bardzo często charakteryzowany jako wzór renesansowego człowieka. Wszechstronnie wykształcony, obdarzony licznymi talentami – malarz, rzeźbiarz, architekt, inżynier, matematyk, anatom, wynalazca, geolog, filozof, muzyk, pisarz… nic dziwnego, że biografia włoskiego twórcy inspiruje również filmowców. Wśród nich Jima Capobianco. W sieci pojawił się pierwszy fotos z nadchodzącego projektu.

Scenarzysta „Ratatuj” zasiądzie na fotelu reżyserskim przy realizacji poklatkowej animacji  „The Inventor”, która będzie koncentrować się na życiu Leonarda po opuszczeniu przez niego Włoch i przybyciu na francuski dwór. W postać Da Vinciego przeobrazi się Stephen Fry, natomiast Daisy Ridley użyczy swojego głosu księżniczce Małgorzacie. Muzykę zaś do tego dzieła tworzy kompozytor „Meridy Walecznej” Alex Mandel. Animacja weźmie udział w przyszłym tygodniu w tegorocznym Cannes Marche. Premiera przewidywana jest na wiosnę 2023 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here