Niezwykłe losy Ala Simmonsa, pułkownika amerykańskiej armii, który po śmierci stał się sługą Szatana (taką cenę poniósł za możliwość ponownego zobaczenia się z żoną) już wkrótce mogą stać się podstawą zupełnie nowej animacji. Na temat projektu wypowiedział się Todd McFarlane, autor komiksowego pierwowzoru.


Kanadyjski rysownik i scenarzysta, który dał się również poznać jako współtwórca niektórych przygód Spider-Mana czy Hulka, od dłuższego czasu przymierza się do realizacji kinowego widowiska bazującego na historii „Spawna”. Do tej pory najwięcej mówiło się o aktorskim filmie, w którym udział – jako tytułowy bohater – miałby wziąć Jamie Foxx. Ambitne plany to jedno, problemy z finansowaniem projektu – to drugie. Teraz okazuje się, że powoli krystalizuje się wizja stworzenia animacji.

McFarlane, który pojawił się ostatnio w Talking Shop od ComicBook.com, wyjawił, że posiada około 90 minut materiału prawie gotowego do emisji. Lata temu rozpoczęliśmy pracę i wciąż to wszystko mam – nawet nagrania dialogów postaci są zakończone i gotowe. Mam jakieś 90 minut materiału, wystarczy wszystko domknąć. Oczywiście trzeba jeszcze zadbać o ścieżkę dźwiękową i trochę efektów dźwiękowych, ale tych 90 minut to gotowa animacja, wszystko inne zostało zaprojektowane.

Swoją drogą, na początku 2017 roku Kevin Smith zapowiedział zresztą, że podejmie się realizacji zupełnie nowego serialu telewizyjnego, który skoncentruje się na losach dwójki detektywów znanych z serii Todda McFarlane’a. Za produkcję odpowiadać miała stacja BBC America. Kevin Smith jest zresztą żywo zainteresowany światem animacji, czego dowodem próby stworzenia historii o Supermanie, jak i nowy projekt w świecie „He-Mana” tworzony z myślą o platformie Netflix.

Warto dodać, że w przeszłości doczekaliśmy się już animowanej wersji „Spawna”. W latach 90. telewizja HBO zrealizowała amerykański serial dla dorosłych opowiadający o losach postaci komiksowej z wydawnictwa Image Comics stworzonej przez Todda McFarlane’a – Spawnie. Serial odziedziczył po komiksie swój mroczny klimat, brutalne sceny, wulgarne słownictwo i sceny erotyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here