Stacja AMC złożyła zamówienie na dwa sezony serialu animowanego na podstawie opowiadania nagrodzonego nagrodami Hugo, Nebula i World Fantasy, Kena Liu. Znamy pierwsze szczegóły.


„Panteon” będzie utrzymanym w fantastyczno-naukowej konwencji dramatem obyczajowym. Historia zostanie osadzona w świecie, w którym nowoczesna technologia pozwala ludziom umieścić swoją świadomość w internetowej chmurze. W pierwszym sezonie skoncentrujemy się na poznaniu Maddie, prześladowanej nastolatce, która otrzymuje tajemniczą pomoc od kogoś online. Nieznajomym szybko okazuje się jej niedawno zmarły ojciec, David, którego świadomość została przesłana do chmury po eksperymentalnym, niszczącym skanie mózgu. W międzyczasie, za sprawą światowego spisku, pojawia się niespodziewane zagrożenie – widmo wojny, która może zmienić oblicze ludzkiej cywilizacji.

Koordynacją projektu – jako producent oraz scenarzysta – zajmie się Craig Silverstein, który dał się poznać jako pomysłodawca dobrze przyjętego serialu historycznego „Szpiedzy Waszyngtona”.

Ken Liu to amerykański pisarz specjalizujący się w dziełach spod znaku fantastyki naukowej oraz fantasy, a także tłumacz chińskiej literatury fantastycznej na język angielski. Jego opowiadanie Papierowa menażeria było pierwszym utworem, który zdobył jednocześnie nagrody Hugo, Nebula oraz World Fantasy Award. Warto przy okazji dodać, że inne z opowiadań tego autora, konkretnie „Good Hunting”, posłużyło jako kanwa jednego z epizodów w antologii „Miłość, śmierć i roboty”. Liu jest trzykrotnym zdobywcą Hugo, w tym w 2015 wspólnie z autorem za tłumaczenie powieści Liu Cixina Problem trzech ciał – była to pierwsza nagroda Hugo przyznana za utwór napisany w języku innym niż angielski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here