Oto kolejna z animowanych perełek – spot promujący amerykański stan Oregon, który przywodzi na myśli najpiękniejsze baśni z wytwórni Ghibli. Wyjątkowy efekt jest dziełem magików z Psyop oraz Sun Creature Studios.


Na stronie Travel Oregon, która zachęca do zwiedzania jednego z najpiękniejszych krajobrazowo stanów Ameryki, pojawiła się wyjątkowa reklama regionu. O wyjątkowości Oregonu stanowią łańcuchy gór, biegnące z południa na północ, Góry Nadbrzeżne i Góry Kaskadowe, pomiędzy którymi znajduje się Dolina Willamette – jeden z najbardziej urodzajnych regionów na świecie. Cudowność urzeczywistniono w formie animowanej.

I choć w reklamie trudno znaleźć bezpośrednie nawiązania do dzieł z kultowej wytwórni, to wymowa i stylistyka przywołują jednoznaczne skojarzenia. Leśna kraina może przypominać las duchów, nadnaturalne królestwo z „Księżnicki Monokoe”, a fauna i flora jest jakby żywcem wycięta z rzeczywistości, jaką znamy z opowieści „Mój sąsiad Totoro”. Zobaczcie krótkometrażowe perełki! I pamiętajcie, że współczesne baśnie z Kraju Kwitnącej Wiśni – jak choćby „Ziemiomorze” czy „Szkarłatny pilot” – są dostępne w bibliotece Netflixa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here