Platforma Netflix po raz kolejny połączy świat literatury i animacji! Tym razem stanie się to za sprawą jednego z najbardziej oryginalnych reżyserów z branży. Jest nim Taika Waititi.


Twórca „Jojo Rabbit” oraz „Thora: Ragnaroku”, który jest również przymierzany do „Flasha Gordona” przygotowuje dwa seriale animowane osadzone w uniwersum znanym z kart książki „Charlie i Fabryką Czekolady”. Waititi będzie odpowiedzialny zarówno za wyprodukowanie, napisanie, a także wyreżyserowanie całości. Punktem wyjścia jest, rzecz jasna, kultowa już dziś książka Roalda Dahla, dotychczas ekranizowana już dwukrotnie: przez Mela Stuarta (1971) i Tima Burtona (2005). Pierwszy z seriali ma skupić się na scenerii Fabryki Czekolady, a drugi opowie z kolei o Umpa Lumpasach, małych istotkach, które pracowały dla Willy’ego Wonki.

Głównym bohaterem książkowej opowieści jest niejaki Charlie Bucket, chłopiec, który mieszka wraz z rodziną w małym domku na przedmieściach dużego miasta. Charlie najbardziej ze wszystkiego pragnie czekolady, jednak ze względów finansowych może sobie na nią pozwolić tylko raz w roku. Fabryka Wonki – największa fabryka czekolady na świecie stoi przed jego domem. Jej właścicielem jest Willy Wonka. Pewnego dnia Wonka pisze w gazecie, że udostępni swoją fabrykę pięciorgu dzieciom, które znajdą w czekoladkach Złote Kupony – swego rodzaju bilety do fabryki. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności jeden trafia się Charliemu. Chłopiec nawet nie przypuszcza, co zobaczy w fabryce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here