Jakiś czas temu Netflix zapowiedział realizację kolejnego projektu animowanego. Tym razem będzie to rysunkowy film na podstawie książki „Wysoko w chmurach”, którą Paul McCartney napisał z myślą o dzieciach.

Główną bohaterką opowieści stworzonej piórem muzyka „The Beatles”, którego w dziele stworzenia wspomógł Geoff Dunbar oraz Philip Ardag – jest młoda wiewiórka poszukująca sekretnej krainy, w której wszystkie zwierzęta mogą znaleźć schronienie – Animalii. Aby tam dotrzeć będzie musiała jednak zasmakować czym jest dobro, jak i zło, odnieść spektakularne porażki i wyczekiwane zwycięstwa. A wszystko… z głową wysoko w chmurach.
Grafika: Booklips.pl

„Wysoko w chmurach” to efekt mojej pasji – zaznacza Paul McCartney – Jestem przekonany, że uda się nam stworzyć ciepłą, zabawną i poruszającą animację, która spodoba się widzom na całym świecie. Za reżyserię filmu odpowiada nominowany do Oscara Timothy Reckart („Po uszy”, „Pierwsza gwiazdka”), scenariusz napisał Jon Croker. McCartney będzie jednym z producentów wykonawczych.

Warto dodać, że to kolejny z animowanych projektów Netflixa. Przedstawiciele platformy coraz chętniej sięgają po taką formę kina, aby przywołać tylko „Klausa” czy „Zgubiłem swoje ciało„.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here