Tematyka sportowa – zwłaszcza związana z piłką nożną – fascynuje twórców różnych dziedzin sztuki. Zwłaszcza animacji, czego najlepszym dowodem jest „Kapitan Jastrząb”. Już wkrótce swoją  premierę będzie mieć polski serial animowany, którego gwiazdą będzie Robert Lewandowski.

Serial „Kosmiczny wykop” to efekt pracy TVN oraz Studio Orange Animation przy wykorzystaniu animowanego wizerunku Roberta Lewandowskiego. Za reżyserię i scenariusz projektu odpowiada Bartosz Kędzierski, który wraz z producentem Pawłem Pewnym odpowiadają za realizację niezwykle popularnego serialu Włatcy móch.

To dla mnie miłe wyróżnienie, że mogę użyczyć swój wizerunek do animacji dla dzieci, której głównym przekazem mają być ważne wartości, takie jak: przyjaźń, szacunek czy empatia. Sam jestem ojcem i widzę, jak mało powstaje teraz kreskówek z ciepłym i pozytywnym przekazem, dlatego tym bardziej cieszę się, że w taki sposób mogę uczestniczyć w tak fajnym projekcie – mówi Robert Lewandowski.

Kosmiczny wykop to kreskówka o kulisach najpopularniejszego na świecie sportu, ale przede wszystkim o uniwersalnych wartościach, takich jak: przyjaźń, lojalność, tolerancja, empatia. Za rysunki odpowiada David Szatarski. Pierwszy sezon – złożony z 26 krótkometrażowych odcinków – pojawi się już we wrześniu na antenie TVN i Siódemki oraz w ofercie Playera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here