Wielka sztuka inspiruje całe pokolenia. Sztuki Fridy Kahlo, meksykańskiej malarski słynącej z autoportretów, nie jest tutaj wyjątkiem. Okazuje się, że londyńska firma produkcyjna Lupus Films przygotowuje animację o życiu i twórczości artystki.


Reżyserią biografii zajmie się Paloma Baeza. W zapowiedziach twórców widowiska pojawia się informacja mówiąca o tym, że film będzie wnikliwą podróżą przez życie Kahlo, a technika, w której będzie zrealizowany, pozwoli uchwycić żywe palety kolorów i faktury prac artystki. Dwuwymiarowa animacja zostanie poprzeplatana scenami fabularnymi. Reżyserka, nagrodzona w 2017 roku statuetką BAFTY za najlepszy brytyjski krótkometrażowy film pod tytułem „Na przeciwleglych biegunach”, zapowiedziała, że dokładnie przeanalizuje artystyczną osobowości Fridy po to, żeby na nowo zinterpretować jej twórczość.

Wraz z premierą filmu zapewne pojawią się porównania do filmu „Twój Vincent”. Niezwykle oryginalna, brytyjsko-polsko koprodukcja wyznaczyła nowe standardy w tworzeniu animacji. Historia życia i śmierci Vincenta van Gogha, jednego z najsłynniejszych malarzy wszech czasów, opowiedziana przez bohaterów jego obrazów oraz symbole pojawiające się na płótnach artysty. Jest to pierwszy film animowany klatka po klatce namalowany techniką malarstwa olejnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here