Taika Waititi, twórca znany między innymi z Kinowego Uniwersum Marvela, a także „Gwiezdnych wojen”, chce zrealizować pełnometrażową animację o Flashu Gordonie! 

Słowem – łałałiła! Wiadomo, że od jakiegoś czasu Waititi prowadzi wstępne rozmowy z Disneyem, który projekt przejął od wytwórni FOX. Wcześniej na fotel reżysera przymierzał się Matthew Vaughn oraz Julius Avery, jednak w zamysłach tych twórców film miał być widowiskiem aktorskim. Choć nie znamy konkretnych założeń, wstępnej daty premiery czy obsady, to warto jednak zwrócić uwagę na plany Waititiego. Nowozelandczyk, autor filmu „Thor: Ragnarok”, był też brany pod uwagę do wyreżyserowania aktorskiej wersji „Akiry” – ikona popkultury na pewno powróci zaś w formie serialu animowanego.

Flash Gordon to amerykański film fantastycznonaukowy z 1980 w reżyserii Mike’a Hodgesa. Projekt uznawany dziś za kultowy stanowi adaptację przygód komiksowego superbohatera Flasha Gordona, amerykańskiego futbolisty, który wraz z grupą przyjaciół trafił na planetę Mongo. Arcywrogiem Flasha jest galaktyczny tyran – Imperator Ming, który planuje zniszczyć Ziemię. Tytułowy heros pomoc znajduje między innymi u Księcia Ludzi-Ptaków Arboria po to, aby stanąć do ostatecznej konfrontacji…

W filmie wystąpiła plejada gwiazd, m.in. Timothy Dalton, Chaim Topol, Ornella Muti i Max von Sydow. W roli tytułowej wystąpił Sam J. Jones. Muzykę skomponował brytyjski zespół „Queen”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here