Boimy się tego, co nowe… nie chcemy niespodzianek… ale, ale! Czy na pewno? „Noc i Dzień”, animowana perełka z wytwórni Pixar, zawiera odpowiedź na to filozoficzne pytanie!


Film wyreżyserowany przez Teddy’ego Newtona w kinowej dystrybucji pojawił się w czerwcu 2010, kiedy to był pokazywany w amerykańskich kinach przed projekcjami „Toy Story 3”. Opowieść rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: w warstwie dwuwymiarowej pokazane są dwie postaci, personifikacje dnia i nocy. Wewnątrz zarysu ich sylwetek widz ogląda ten sam trójwymiarowy krajobraz, w jednej za dnia, w drugiej – nocny. I jak nietrudno się domyślić, wszystko, co najpiękniejsze i najciekawsze, uwidacznia się poprzez kontrast!

Nocne imprezy, delektowanie się wschodem słońca, budząca się do życia fauna i flora, nastrojowy zachód… A gdy wewnątrz Dnia zmierzcha, w obrysie nocy nastaje świt. Prawdziwe dopełnienie. Ten niezwykle sugestywny film był nominowany do Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film animowany za rok 2010. Produkcja Pixara została uhonorowana nagrodę Annie 2010. To jedna z kilku perełek, którą znajdziecie na HBO GO. Jakiś czas temu przypominałem wam choćby o tym, jak piękna jest „Lawa”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here