Perełki japońskiej animacji już wkrótce będą dostępne do ponownego odkrywania! Od 1 lutego filmy studia Ghibli pojawiają się na Netflixie, choć nigdy nie miały trafić na żadną platformę streamingową!


Jakiś czas temu mówiono o zupełnie nowych projektach studia Ghibli, których premiera została zapowiedziana jeszcze na ten rok, a teraz dowiadujemy się, że dokładnie z początkiem przyszłego miesiąca rozpocznie się nietypowa przygoda, na której przystankami będą następujące filmy zapowiedziane dziś przez Netflixa…

…na dobry początek zobaczymy klasyki takie jak: „Mój sąsiad Totoro”, „Księżniczka Mononoke”, „Szopy w natarciu”, „Ruchomy zamek Hauru”, „Szept serca, „Spirited away: W krainie Bogów”, „Tajemniczy świat Arrietty”, „Laputa- podniebny zamek”, „Nausicaä z Doliny Wiatru”, „Zrywa się wiatr”, „Podniebna poczta Kiki”, „Ponyo on the Cliff by the Sea”

Studio Ghibli Inc. (jap. 株式会社スタジオジブリ Kabushiki-gaisha Sutajio Jiburi) – japońskie studio animacyjne założone w czerwcu 1985 roku z siedzibą w dzielnicy Koganei w Tokio przez Hayao Miyazakiego, Isao Takahatę i producenta Toshio Suzukiego po sukcesie pełnometrażowego filmu Nausicaä z Doliny Wiatru, powstałego w 1984. Pierwszym filmem zrealizowanym w ramach studia Ghibli była Laputa – podniebny zamek z 1986 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here