„Batman: The Animated Series” to prawdopodobnie jedna z najważniejszych animacji w historii świata komiksowych superbohaterów. W legendarnej serii zapisano wiele tajemnic – niektóre z nich wreszcie mają szansę ujrzeć światło dzienne.

Realizacja kultowej kreskówki była spowodowana niesamowitą popularnością filmu „Batman” w reżyserii Tima Burtona, znanego choćby za sprawą „Vincenta”. Zielone światło na utworzeniu serii animowanej w siedzibie Warner Bros. pojawiło się już w 1990 roku, a pierwsze epizody swoją premierę miały we wrześniu 1992 roku, czyli w czasie, gdy na ekranach kin wyświetlano „Batman Returns”.

To właśnie w „Batman: The Animated Series” pojawił się ikoniczny wizerunek Jokera w interpretacji Marka Hamilla. Okazuje się, że Książę Zbrodni początkowo głosu użyczał Tim Curry, ba, nagrano nawet cztery epizody z jego udziałem, którego znamy z dawnego horroru „To”. Jednak efekty pracy aktora nie były zadowalające i ostatecznie zastąpił go Mark Hamill.

Ciekawostką jest też to, że Dr Harleen Quinzel, a więc Harley Quinn w odróżnieniu od innych postaci, nie pochodzi z kart komiksu. Charakterna piękność, kochanka Jokera, została powołana do życia specjalnie na potrzeby serialu, a dopiero kilka lat później pojawiła się na kartach komiksu. Polscy czytelnicy mają wreszcie okazję, aby poznać historię „Szalonej miłości…” Warto też dodać, że Harley dostała własny serial animowany – bezkompromisowy, przekraczający zasady, ale diablo ekscytujący.

Jakie sekrety zapisano w „Batman: The Animated Series”? Część z tajemnic może być rozwiązana. A wszystko dlatego, że do sieci trafiła niezwykła publikacja – „The Writer’s Bible”, podręcznik stworzony przez Bruce’a Timma, Paula Diniego oraz Mitcha Briana, w którym opisano niemalże wszystkie szczegóły związane ze wzmiankowanym serialem. Od stylu animacji, architektury Gotham, przez przez charakterystykę konkretnych postaci – Robina, Harley czy Ra’s al Ghula – aż po zarysy fabularne konkretnych epizodów i szkice koncepcyjne. To 153 strony czystej wiedzy dla fanów mitologii Mrocznego Rycerza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here