Wiemy już na pewno, że Denis Villeneuve („Sicario”, „Labirynt”) będzie reżyserem filmu „Diuna”. Zapowiedź nowej adaptacji kultowego dzieła Franka Herberta jest elektryzująca – wiadomo! – ale czy nie warto byłoby się pokusić o animowaną wersję?

grafika-inspirowana-swiatem-diuny
Grafika inspirowana światem „Diuny” – Mark Molnar

Takiego zdania jest między innymi Matt Rhodes, artysta znany choćby ze stworzenia grafik koncepcyjnych do gry „Dragon Age. Inkwizycja”. Rhodes przyznał, że inspirującym doświadczeniem było dla niego zapoznanie się z rysunkami Moebiusa, które miały zostać wykorzystane w obrazie Alejandro Jodorowsky – swoją drogą, na temat tego projektu nakręcono film dokumentalny. Inna sprawa, że kiedyś mówiło się o animowanej wersji „Incala”…

diuna-moebius
Szkice do „Diuny” od Moebiusa

Ale do rzeczy! Rhodes tak się zainspirował, tak się wczuł w temat, że ponownie zasięgnął do literackiego źródła – powieści Herberta – a potem postanowił stworzyć serię grafik z bohaterami „Diuny”. Artysta dodał, że starał się nadać pracom stylistykę znaną z filmów Tarsema Singha, podkreślając pewną teatralność postaci, charakterystyczne gesty, mimikę. A także intensywną kolorystykę przedstawień.

Poniżej możecie zobaczyć trzy grafiki, na których zwizualizowano Atrydów z Kaladanu, Harkonnenów z Giedi Prime oraz Fremenów z Arrakis.

atrydzi-z-kaladanu
Atrydzi z Kaladanu
harkonnenowie-z-giedi-prime
Harkonnenowie z Giedi Prime
fremeni-z-arrakis
Fremeni z Arrakis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here