Fantastyczna zapowiedź filmu z wielkim potencjałem na czarowną, mroczną baśń. James Madigan ma wyreżyserować „The Rats of NIMH”, ekranizację popularnej serii książek dla dzieci autorstwa Roberta C. O’Briena.

mrs-frisby-and-the-rats-of-nimh

Produkcja opowiadająca o grupce szczurów, którym udało się zbiec z tajemniczego laboratorium (w wyniku czego ich inteligencja została znacząco podwyższona) będzie połączeniem komputerowej animacji i kina aktorskiego. Scenariuszem zajmie się zaś Michael Berg, twórca czterech części „Epoki lodowcowej”. Dla Madigana będzie to natomiast pełnometrażowy debiut.

mrs-frisby-and-the-rats-of-nimh

Pomysły z książek O’Briena były już podejmowane w formie kinowej. Część z Was kojarzy być może, iż w 1982 na podstawie jednej z jego powieści stworzono animację „Dzielna pani Brisby” wyreżyserowaną przez żywą legendę animacji, czyli Dona Blutha. W historii o Pani Brisby, poczciwej myszy poszukującej leku dla swojego chorego syna, dało się wyczuć nie tylko nastrój  melancholii, ale również swoistą grozę – w animacji pełno było mrocznych i sugestywnych obrazów. Antropomorficzny świat zwierząt to także przypowieść z filozoficznymi treściami. Ciekawe, jak to wyjdzie w formie nowej ekranizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here