Trzynastoletnia przedstawicielka gotyckiej subkultury i jej czwórka kociąt zmierza na ekrany kin! Choć czarno-biała, to zapowiada się na fascynującą animację.

emily

Film ma stanowić adaptację komiksów ze stajni Dark Horse. Jej rodowód jest jednak dosyć zaskakujący, bo na początku wizerunek Emily pojawił się  w formie naklejki rozprowadzanej na koncertach, w sklepach z płytami i skate shopach w celu promowania Cosmic Debris – linii ubraniowej stworzonej przez deskorolkarza Roba Regera i kierowcę wyścigowego, Matta Reeda. Projektantem jej mroczności jest natomiast przyjaciel Rogera – Nathan Carrico, który stworzył ją w 1991 roku.

emily-strange

Emily to dziecię subkultury. Mrocznej niewiaście, którą można byłoby porównać do Wednesday z rodziny Addamsów, twarzyszą cztery czarne, charakterne koty.  Antybohaterka, indywidualistka, czarowne dziewczę! W pewnych kręgach ma ponoć status ikony feminizmu… Uhf, zabrzmiało wystarczająco złowieszczo. Produkcją filmowej adaptacji ma zająć się Amazon. animacją. Produkcją zajmie się najprawdopodobniej Mike Richardson („Hellboy”, „Maska” oraz Keith Goldberg („Tarzan: Legenda”).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here