Firma Bandai Namco ogłosiła, że uniwersum „Ghost in the Shell” zostanie rozwinięte o nową serię anime. Premierę przewidziano na 2026 rok, a za cały projekt odpowiada studio Science SARU („Devilman: Crybaby”, „Scott Pilgrim zaskakuje”). W prace zaangażowane będą także wydawnictwo Kodansha i studio Production I.G.

 „Ghost in the Shell” to jeden z najważniejszych filmów, jakie widziałem w życiu. I prawdopodobnie jedno z najlepszych anime w historii. Akcja filmu rozgrywa się w pierwszej połowie XXI wieku, główną bohaterką jest Motoko Kusanagi, dowódca w tajnej organizacji Sekcja 9, specjalizującej się w zwalczaniu przestępczości wykorzystującej nowoczesne technologie. Kusanagi jest prawie całkiem zcyborgizowana, ludzki mózg w sztucznym ciele, zdolna do nadludzkich wyczynów.

Film jest utrzymany w stylu cyberpunkowym, podobnie choćby do cyklu „Neuromancer”, Williama Gibsona, jednak skupia się bardziej na filozoficznych rozważaniach skutków połączenia człowieka i maszyny, wszechobecności sieci komputerowej i rozwoju sztucznej inteligencji, ze szczególnym uwzględnieniem tożsamości i niepowtarzalności człowieka. Kusanagi i jej współpracownicy stawiają czoła zarówno zewnętrznym zagrożeniom i zagadkom jak i wewnętrznym konfliktom dotyczącym ich tożsamości, bardziej maszynowej niż ludzkiej.

„Ghost in the Shell” to ukazanie świata, w którym ludzie mają wbudowane w siebie cybernetyczne komponenty, a cyborgi są nie do odróżnienia od zwykłych ludzi. Co stanowi istotę naszego człowieczeństwa? Jak zdefiniować naszą świadomość? Absolutnie wielkie kino. Zobaczcie koniecznie. Kultową animację możecie zobaczyć na platformie Rakuten TV. Warto dodać, że mangowy pierwowzór jest dostępny w Polsce za sprawą J.P.Fantastica.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here