Joker to absolutnie ikoniczny złoczyńca ze świata komiksów DC. Antagonista został stworzony przez Jerry’ego Robinsona, Billa Fingera oraz Boba Kane’a – po raz pierwszy pojawił się wiosną 1940 roku. Współcześnie zyskał bardzo nieoczywistą formę za sprawą mangi DC. Joker: Operacja specjalna. Komiks ukazał się za sprawą wydawnictwa Egmont Polska.

Manga DC. Joker: Operacja specjalna

Dwaj zagorzali wrogowie toczą walkę w Gotham. Pewnego dnia jednak dochodzi do niespodziewanego wypadku, w wyniku którego Batman zostaje zamieniony w… niemowlaka! Przyznajcie, że to wyjątkowo niecodzienna forma na intrygę komiksu, który pomyślany jest jako nowa seria.

Przypominający klauna, bądź komika, Joker jest psychopatycznym seryjnym mordercą, o sadystycznym poczuciu humoru, aczkolwiek w komiksach wydawanych w latach 50. i 60. przez zaistniałą wówczas cenzurę komiksu, był przedstawiany raczej jako postać skora raczej do robienia złośliwych żartów, aniżeli do popełniania brutalnych przestępstw

Joker wie, że potrzebuje swojego odwiecznego wroga, by udowodnić światu wyższość zła nad dobrem. Postanawia zatem przygarnąć małego Gacka i wychować go na wspaniałego obrońcę sprawiedliwości! Mangę stworzyli Satoshi Miyagawa („Space Battleship Tiramisu”) i Keisuke Gotou.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here