Kto powiedział, że królewny i inne baśniowe bohaterki nie mogą brać spraw w swoje ręce? Sami się przekonajcie, jak świetnie sobie radzą w kryzysowych sytuacjach, zamiast czekać na księcia z bajki, który wybawi je od kłopotów… Przed Wami znane opowieści w niecodziennych wersjach – zabawne, zachęcające do nauki, pełne zwrotów akcji i zaskoczeń. Czytajcie i bawcie się dobrze! KSIĄŻKA IDEALNA TAKŻE DLA CHŁOPAKÓW!


Książka dedykowana dzieciom w pierwszych klasach szkoły podstawowej, to głównie propozycja dostosowana do tego, żeby dzieci czytały ją samodzielnie. To opowieść, która otwiera początkującego czytelnika na pełen przygód świat, która bawi, uczy i rozbudza miłość do literatury.

Zaproś małego czytelnika do świata wyobraźni i wciągających przygód. Ta książka to nie tylko rozrywka i frajda z samodzielnego czytania, to zaproszenie do świata moli książkowych i nasionko, z którego w przyszłości wyrośnie miłość do książek.

Oto 5 zalet czytania książeczek z dziećmi:

  • Cała książka jest podzielona na krótkie rozdziały. To z jednej strony ułatwi lekturę, z drugiej – zmotywuje dziecko do próby samodzielnego czytania.
  • Oryginalne, kolorowe obrazki rozwijają wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Krótkie rozdziały, dostosowany do wieku dziecka język oraz ilustracje wspomagające odbiór historii to cechy, które sprzyjają samodzielnemu czytaniu tej książki.
  • Bohaterowie książek dla dzieci w wieku 6-8 lat mają cechy i doświadczenia, z którymi mali czytelnicy łatwo się utożsamią. To rozwija empatię i pomaga zrozumieć opowiedzianą historię.
  • Dodatkowo książka porusza tematy znane dziecku z jego doświadczenia. Co pomoże mu wczuć się w historię i jeszcze lepiej zrozumieć otaczający świat.
  • Ważnym elementem tej książki są wartości edukacyjne. Książka z jednej strony ćwiczy umiejętność samodzielnego czytania i rozwija wyobraźnię. Z drugiej dostarcza wiedzy o świecie, rozwija empatię i umiejętności związane z rozpoznawaniem uczuć i emocji.
  • Czytanie nie tylko rozwija wyobraźnię. Pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka i na zwiększenie zasobu jego słownictwa. To świetne ćwiczenie skupiania uwagi – co jest bardzo ważne w świecie pełnym przebodźcowania.

Marcin Przewoźniak jest autorem historii „Bajki o mądrych królewnach”.

Publikacja „Bajki o mądrych królewnach” została udostępniona przez Wydawnictwo Olesiejuk. Jeśli ta książeczka spodoba się maluchowi, to sprawdź również inne tytuły tego wydawcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here