Magia wyobraźni, niezwykłe kino gatunkowe, różnorodne konwencji – zabawa z formą przekazu. Gdański festiwal animacji to pokazy najbardziej intrygujących filmów animowanych z całego świata. W czasie ostatniej edycji można było zobaczyć animacje artystyczne i pozycje ambitne, w tym filmy zrealizowane w klasycznej, rysowanej technice animacji. W czasie imprezy pojawiły się pokazy premierowe zarówno dla najmłodszych, jak również dorosłych widzów.

Festiwal, który odbył się w dawnym Kinie Watra oraz w nowym kinie IKM – Instytucie Kultury Miejskiej w Kunszcie Wodnym, z pewnością pozostawi trwały ślad w pamięci widzów, a właściwie wszystkich odbiorców kultury i sztuki audiowizualnej.

Niezwykle bogaty program – kino z całego świata

W tym roku na widzów czekały projekcje ponad 100 filmów krótkometrażowych i pełnometrażowych z całego świata, w tym ekranizacje bajek dla najmłodszych oraz pokazy wyłączenie dla dorosłych widzów. Filmy konkursowe podzielone zostały na sześć pasm tematycznych – animacje pełnometrażowe, krótka fabuła, animowany teledysk, eksperyment, filmy dla dzieci oraz „Go Green – Eko Animacje”. Nowością było też pasmo specjalne WTF Acid x Fantastic, czyli nocny maraton animowanych filmów grozy. Festiwal odbędzie się w dawnym Kinie Watra oraz w nowym kinie IKM – Instytucie Kultury Miejskiej w Kunszcie Wodnym.

Konkurs krótkich filmów dla dzieci

Widowiskowa akcja, dowcipnie zrealizowana forma, nawiązania do najważniejszych wartości – familijnych treści. Do sekcji krótkich filmów dla dzieci zgłoszono ponad pół tysiąca opowieści. Filmy zostały zaprezentowane w dwóch blokach konkursowych, a jurorami w tym konkursie byli najmłodsi widzowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here