„Five Nights at Freedy’s” to tytuł niezwykle oryginalnej serii horrorów, którą powinni poznać prawdziwi fani grozy. Uniwersum zapoczątkowane w grach produkowanych przez Scotta Cawthona jest znane również za sprawą cyklu książek publikowanych przez wydawnictwo Feeria Young. W kinach swoją premierę ma natomiast oczekiwany film „Pięć koszmarnych nocy”, horror wyprodukowane przez studio Blumhouse.

Legendarna seria gier i bestsellerowe książki

„Five Nights at Freddy’s” to tytuł niezwykle oryginalnej serii horrorów, który został opracowany przez niezależnego twórcę Scotta Cawthona, znanego wcześniej m.in. z gry „The Desolate Hope” oraz szeregu prostych produkcji mobilnych. W czasie rozgrywki gracz wciela się w stróża nocnego, który musimy przetrwać tytułowe pięć nocy (plus dwie bonusowe) w konfrontacji z morderczymi maskotkami. Opuszczona pizzeria, muzeum po zmroku, zaskakująco codzienne przestrzenie, w których licho nie śpi. Scott Cawthon określił nieoczywiste ramy dla świata grozy – zarówno w formacie gier komputerowych, jak i świata literatury, którą możemy poznać dzięki wydawnictwu Feeria Young.

Opowieści grozy, mordercze maskotki, nowy wymiar rozrywki

W autorskiej wizji Scotta Cawthona możemy znaleźć zaskakujące elementy i niestandardowe pomysły, które przełamują zasady klasycznego horroru. Seria gier „Five Nights at Freddy’s” zdążyła podbić ogromną liczbę fanów na całym świecie. Podobnie jest za sprawą książek i komiksów, które Scott Cawthon napisał razem z Kirą Breed-Wrisley. Do rozwijania cyklu zapraszani są jednak coraz to nowi twórcy. „Podejdź bliżej”, „W pułapce” czy „Odwiedziny królika” to tytuły książek, które rozbudowują uniwersum. W tym świecie groza przybiera różne oblicze, a emocje wynikające z lektury potrafią pobudzać do myślenia, gwarantując również doskonałą, popkulturową rozrywkę.

„Pięć koszmarnych nocy”, czyli film, który bazuje na książkach z bestsellerowego cyklu

Co jest źródłem zła? W jaki sposób możemy ujarzmić własne lęki? Czy strach zawsze łączy się z odwagą? „Pięć koszmarnych nocy” to historia stóża nocnego, który rozpoczyna pracę w Freddy Fazbear’s Pizza. Już pierwszej nocy, zdaje sobie sprawę, że ta praca u Freddy’ego nie będzie taka łatwa. W filmie występują: Josh Hutcherson („Igrzyska śmierci”), Elizabeth Lail (serial „Ty”), Piper Rubio, Kat Conner Sterling oraz Mary Stuart Masterson i Matthew Lillard. Kultowe animatroniczne postacie w filmie zostaną stworzone przez Jim Henson’s Creature Shop.

Światowa premiera filmu „Pięć koszmarnych nocy” już 26 października za sprawą dystrybutora TylkoHity. Przed seansem zapoznajcie się z serią książek, których wydawcą jest Feeria Young.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here