Świat legend, mitów i przepowiedni, dzielnych bohaterów, wielkich przygód, dalekich wypraw, starożytnych artefaktów, magów, królów, wojowników i smoków w znakomitej, humorystycznej konwencji. To wszystko czeka na czytelników bestsellerowej serii „Czarodzieje i ich dzieje”, która przedstawia przygody znanych disnejowskich bohaterów, w zupełnie nowych rolach i w zupełnie nowym otoczeniu – w świecie fantasy. Niedawno ukazał się już czwarty tom serii o przygodach dzielnej drużyny Miki i Magowie.

Magia niezwykłych opowieści

Wejdźcie do świata legend, mitów i przepowiedni, dzielnych bohaterów, wielkich przygód, dalekich wypraw, starożytnych artefaktów, magów, królów, wojowników, smoków… a także znakomitego humoru! Odkryjcie nowe przygody znanych disnejowskich bohaterów w świecie fantasy! Drużyna Miki i Magowie musi odnaleźć tajemniczego władcę, który według przepowiedni ma zjednoczyć wszystkie ludy przed nowym brzaskiem i uzyskać moc smoka… a to dopiero początek przygód!

Fantastyczna wizja z bohaterami Disneya

Podczas wyprawy Miki, Goofy, Donald i Fafnir poznają kolejne królestwa, mierzą się z wieloma niebezpieczeństwami, groźnymi wojownikami i mrocznymi zastępami, spotykają dawnych wrogów, takich jak Czarny Piotruś i Fantomen, a także wiernych sprzymierzeńców: Minnie, Klarabellę, Grandalfa. Popkulturowe wzorce i czytelne skojarzenia odtworzono w niesamowitej, rozrywkowej formule!

Epicka przygoda, czyli komiksowa rozrywka

Czy bohaterowie zdołają przywrócić pokój i harmonię wszystkim krainom? Jakie przygody czekają ich w Oberonie, nadrzewnym królestwie legendarnych elfów, i na arenach w świecie mocarnego Orosa? Czy są gotowi stawić czoło przeznaczeniu? Odpowiedzi są nieoczywiste, pytania prowokujące, a przygoda naprawdę pasjonująca! Ci trzej bohaterowie wraz z młodziutkim smokiem Fafnirem tworzą drużynę o nazwie Miki i Magowie. W drużynie czarodziejek pod szyldem Diamentowego Księżyca spotkamy z kolei Minnie, Daisy i Klarabellę. Nie brak też oczywiście czarnych charakterów z – jakżeby inaczej – Czarnym Piotrusiem i Fantomenem na czele.

„Czarodzieje i ich dzieje” (oryg. „Wizards of Mickey”) to włoski cykl komiksowy, publikowany od 2006 roku w słynnym tygodniku „Topolino” („Myszka Miki”). W tym pełnym magii, legend, przygód i mitycznych stworów świecie fantasy Miki, Donald i Goofy są czarodziejami, przy czym zaklęcia Donalda zawsze działają z opóźnieniem, Goofy zaś wcale nie chce zawodowo parać się magią i ciągle szuka sobie innego zajęcia. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w „Legendary Collection Wizards of Mickey”: 1. „Aurora”, „Magicraft”; 2. „Oberon”, „Arena”, „Destino”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here