Ocean to tajemniczy świat. Mieszkając na lądzie możemy sobie go jedynie wyobrażać. Ten świat i fantastyczne stworzenia zamieszkujące jego przestworza od dawna są źródłem inspiracji nominowanego do Oscara Kirka DeMicco. W swoim czwartym pełnometrażowym filmie animowanym reżyser zabiera nas w fascynującą podróż ku tajemnicy oceanu, by opowiedzieć z pozoru zwykłą historię bardzo niezwykłej nastolatki. Miss Kraken. Ruby Gillman już od 12 października na DVD.

Nieśmiała nastolatka – Ruby Gillman – odkrywa, że należy do królewskiego rodu mitycznych morskich krakenów, a jej prawdziwym przeznaczeniem jest dziedziczenie tronu po babci. Samo ukrywanie się wśród ludzi jest dla Ruby wystarczająco trudne, a tu okazuje się, że jej powszechnie lubiana nowa przyjaciółka Chelsea jest syreną! Syreny od wieków walczyły z krakenami o panowanie w oceanie, a teraz Chelsea wyszła na ląd, aby rzekomo polubownie zakończyć konflikt. Okazuje się, że Chelsea jest oszustką, a Ruby będzie musiała zaakceptować to, kim tak naprawdę jest i stać się, dosłownie i w przenośni, wielka, aby ochronić najbliższych.

„Tradycyjnie kraken jest przedstawiany jako potworne stworzenie wzbudzające strach, takie którego należy unikać za wszelką cenę” – opowiada reżyser filmu, Kirk DeMicco. „W tym filmie chcieliśmy wywrócić ten tradycyjny wizerunek do góry nogami”.

Rezultatem jest oszałamiająca wizualnie i rezonująca emocjonalnie, zabawna opowieść o dojrzewaniu. O dziewczynie poszukującej poczucia przynależności do świata i uczącej się więcej, niż kiedykolwiek mogła sobie wyobrazić. „DreamWorks ma długą tradycję opowiadania o podróży bohatera w przewrotny sposób. Poznaliśmy już ogra mającego uratować księżniczkę, pandę, która staje się wojownikiem, oraz nastoletniego Wikinga, który zaprzyjaźnia się ze smokiem” – opowiada stojąca na czele DremWork Animation Margie Cohn. „Ruby Gillman pisze nowy rozdział w tej tradycji: nastoletniej dziewczyny obdarzonej niezwykłymi mocami”.

Miss Kraken. Ruby Gillman w doskonały sposób balansuje na granicy komedii skupionej na bohaterach, a większymi tematami jak tożsamość, poczucie przynależności, odpowiedzialność za rodzinę, miłość i szczera akceptacja. Na początku filmu Ruby jest uroczo niezdarną, niepewną siebie 16-latką, która spędza czas w swojej zgranej grupce przyjaciół. Desperacko próbuje zaprosić swojego kolegę Connora na bal maturalny, nawet pomimo faktu, że jej mama zabroniła jej wziąć w nim udziału.

Mimo to Ruby, która zawsze unika konfrontacji i zawsze jest posłuszna, tym razem robi coś wbrew postawionym jej zasadom. Odkrycie, którego następnie przypadkiem dokona, wpuszcza ją w wir zdarzeń, w wyniku których poznaje w końcu prawdę o sobie i swojej rodzinie. Będzie też musiała wiele się nauczyć, znaleźć sposób na pokonanie swoich wewnętrznych wątpliwości oraz pokochać i zaakceptować siebie taką, jaka jest. Tylko wtedy może stać się prawdziwą bohaterką.

Miss Kraken. Ruby Gillman to międzypokoleniowa historia, której sercem jest nastolatka” – tłumaczy dalej Margie Cohn. „Jesteśmy przekonani, że ten film ma potencjał żeby stać się ważnym głosem mówiącym o kobiecej sile i jednocześnie być dużym krokiem naprzód dla przyszłych pokoleń dziewcząt”.

Miss Kraken. Ruby Gillman to najnowsza animacja studia DreamWorks (Shrek, Jak wytresować smoka). W polskich kinach zadebiutowała 30 czerwca, a już 12 października ukaże się na DVD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here