Disney to opowieści, które łącza pokolenia. Animacje spod znaku kina familijnego potrafią docierać do emocji zarówno młodszych, jak i starszych widzów. Podobnie jest z książkami, które nawiązują do świata magicznych historii Disney/Pixar. Razem z Wydawnictwem Olesiejuk przygotowaliśmy dla Was poradnik prezentowy z wyjątkowymi książkami na Dzień Dziecka.

Biblioteczka przygody, a więc książki dla fanów animacji

Wydawnictwa Olesiejuk prezentuje książki dedykowane zarówno do dzieci i młodzieży, jak i do dorosłych. Dla młodszych czytelników jest to naprawdę szeroka oferta krótkich i długich fabuł, bogato ilustrowanych opowiadań i bajek, a także książki z naklejkami i książeczki kartonowe. Wśród wielu różnych tytułów możecie znaleźć m.in. historie nawiązujące do absolutnie fantastycznych animacji takich jak „Buzz Astral”, „Luca”, „To nie wypanda” czy „Nasze magiczne Encanto”.

Kubuś Puchatek, czyli serie edukacyjne i wyjątkowe kolekcje

Wśród tytułów nie zabraknie tych towarzyszących premierom kinowym, telewizyjnym oraz rocznicom ważnych wydarzeń związanych ze światem Disneya. Jedną z takich propozycji jest na przykład seria dedykowana z okazji 95-lecie urodzin Kubusia. W tym kontekście polecamy zwrócić uwagę szczególnie na serię Jak widzę świat.

„Jak widzę świat”, a więc poznajemy emocje

Opowieść o lekcjach związanych z emocjami jest poprzedzona wstępem psycholog Magdaleny Dej, która podpowiada, jak kształtować u najmłodszych zdolność współodczuwania. Książeczki z serii „Jak widzę świat” trafiły do serc tysięcy czytelników. Dotychczas ukazały się następujące tytuły: „Prosiaczek pokonuje strach”, „Kłapouchy się zamartwia”, „Tygrysek odczuwa radość”, „Królik już się nie złości” oraz „Maleństwo chce być duże”.

Mroczna fantastyka, czyli propozycja dla młodzieży

Wydawnictwo realizuje również publikowanie historii dla nastoletnich czytelników. W tym kontekście warto wyróżnić między innymi specjalne serie wyjątkowych (niekiedy mrocznych) opowiadań i powieści. Nowy wydawca zapowiada, że nie zapomni też o czytelnikach dorosłych – przygotowuje dla nich zarówno powieści czy encyklopedie, jak i albumy kolekcjonerskie. Koniecznie sprawdźcie Lustereczko, lustereczko, czyli kolejną po „Nieurodzinach” powieść z serii „Mroczne opowieści” to na nowo opowiedziana historia Śnieżki – jednej z najbardziej znanych baśniowych bohaterek. Co by było, gdyby Zła Królowa otruła księcia?

Opowieść familijna – zarówno książki, jak również animacje – potrafią zapewnić emocjonalny przekaz zarówno młodszym, jak i starszym widzom, a tym samym łączą pokolenia. Książki z Wydawnictwa Olesiejuk poruszają przy tym tematy uniwersalne, czasem trudne i niejednoznaczne, ale niezmiennie ważne – takie jak potrzeba miłości każdego żyjącego stworzenia, lęk przed samotnością lub niechęć wobec zmian, ale także nadzieja na lepsze jutro. To opowieści, które naprawdę łączą pokolenia i ukazują barwny świat uniwersalnych emocji!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here