Mario i Luigi, czyli „Super Mario Bros”, to postacie, które należą do kanonu światowej popkultury. Bohaterowie bestsellerowej serii platformówek Nintendo, wyspecjalizowani w hydraulice i ratowaniu księżniczek, powrócili w zupełnie nowej przygodzie! „Super Mario Bros. Film” to kino czysto rozrywkowe, które jest też absolutnie fenomenalną adaptacją pomysłów z popularnych gier. Pełnometrażowy film właśnie pojawił się na ekranach Mulitkino Polska.

Największy hit 2023? Być może będzie to „Super Mario Bros. Film”

„Super Mario Bros. Film” to jedna z prawdopodobnie najbardziej nieoczekiwanych, realizacyjnie szalonych i zaskakujących animacji tego roku, którą już teraz będzie można klasyfikować w kategorii premiery roku. Bo przygody Mario i Luigiego stanowią popkulturowe doświadczenie – zarówno dla fanów gier Nintendo, ale też wszystkich widzów, którzy są złaknieni czystej, nieskrępowanej rozrywki. Serio!

Popkulturowa podróż, czyli świat kultowej platformówki Nintendo

„Super Mario Bros. Film” jest przykładem kina bezpretensjonalnego, w którym z jednej strony wyczuwalny jest duch oryginału, a z drugiej strony powiew świeżości. Nie powinno to jednak specjalnie dziwić, skoro przedstawiciele Nintendo zdecydowali się podjąć współpracę z wytwórnią Universal Pictures oraz Illumination Entertainment, czyli twórcami takich hitów, jak „Jak ukraść Księżyc”, „Sing” czy „Minionki”. Okazuje się, że „Super Mario Bros. Film” już teraz przebija wspomniane filmy, stając się niedługo prawdopodobnie jedną z najbardziej dochodowych animacji w historii.

Bezpretensjonalna przygoda, czyli „Super Mario Bros. Film”

Wyjaśnijmy sobie jasno, że to nie jest film, w którym będziecie szukać fabularnej głębi, bo historia jest raczej pretekstowa, ale za to bardzo spójna i logiczna, natomiast droga bohaterów – jasna i oczywista. Ale – chyba co jednak najważniejsze – twórcy „Super Mario Bros. Film” nie próbują przekonać nikogo, że powinno być inaczej! To bezpretensjonalna przygoda, która dostarcza potrzebnych emocji, popkulturowych smaczków. Wizualna uczta, miejscami absurdalny humor, wciągająca akcja… słowem – prawdziwa immersja.

Sukcesem animacji jest absolutna umowność i szczerość! Nie ma w tej opowieści nadmiernego (i w gruncie rzeczy niepotrzebnego!) racjonalizowania, za to wszystkie elementy ekspozycji są ukazane z żartobliwą dosłownością. Twórcy „Super Mario Bros. Film” zaproponowali nieoczywisty sposób adaptacji pomysłów  gier, który okazał się być absolutnie trafiony.

„Super Mario Bros. Film” – nowy poziom rozrywki!

W tym filmie ważne są szczegóły. Zatem trzeba zbierać gwiazdki z nagrodami, niecodzienne właściwości grzybków (po niebieskim bohaterowie maleją, po czerwonym – błyskawicznie rosną, yupi!), skakanie po platformach, nagrody niespodziewajki, no i walka z Sami-Wiecie-Kim! Zadaniem Super Mario nie jest tym razem ocalenie księżniczki Peach, lecz pomoc swojemu bratu, który dostał się w szpony Bowsera. Bardzo interesująco został ograny motyw bohaterstwa, księżniczka wreszcie dostała przestrzeń do działania, a kulminacyjna walka to po prostu czyste złoto.

Animacja jest wyprodukowana przez Chrisa Meledandri z Illumination („Minionki”) oraz Shigeru Miyamoto z Nintendo. „Super Mario Bros” jest oparty na kultowej grze komputerowej z lat 80. Głosów w oryginalnej wersji użyczyli min: Chris Pratt jako Mario oraz Anya Taylor-Joy jako księżniczka Peach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here