Michael Straczyński, twórca serialu science-fiction „Babilon 5”, ogłosił nowy projekt.  Okazuje się, że już wkrótce doczekamy się pełnometrażowego filmu animowanego, którego akcja zostanie osadzona w tym kultowym uniwersum. Znamy pierwsze informacje.

Kultowy serial science-fiction doczeka się rozwinięcia

Babilon 5 to serial science fiction poświęcony wydarzeniom związanym ze stacją kosmiczną o tej samej nazwie, który został stworzony przez Michaela Straczynskiego. Oprócz serialu powstał także szereg pełnometrażowych filmów telewizyjnych, przedstawiających ważne wydarzenia w tym uniwersum.

Akcja serialu skupia się głównie wokół intryg politycznych, ale pojawiają się także inne motywy – miłość, religia, są nawet wątki komediowe. Serial składa się ze 110 odcinków (5 sezonów po 22 odcinki), poprzedzonych pilotem.

Serial otrzymał nagrodę Hugo w kategorii najlepsza prezentacja dramatyczna za odcinek The Coming of Shadows w 1996 roku, a także za odcinek Severed Dreams w 1997 roku.

Babilon 5 – powstanie pełnometrażowy film animowany

Za produkcję odpowiadają Warner Bros. Animation oraz WB Home Entertainment. Oznacza to, że będzie to animacja wydana na Blu-ray i w streamingu, nie w kinach. Podobnie jak miało to miejsce jakiś czas temu z animacjami opartymi na grze Mortal Kombat począwszy od dobrze ocenianego filmu Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge.

Będzie to klasyczny B5: szorstki, szczery, pełny frajdy rozgrywającej się w czasie i przestrzeni. To list miłosny do fanów. Data premiery i inne szczegóły zostaną ogłoszone dokładnie za tydzień. – deklaruje Michael Straczyński.

Amerykański twórca dodał też, że film animowany jest już w pełni gotowy. Prace się zakończyły, więc nic nie wpłynie na potencjalną premierę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here