Po doskonale przyjętych przez polskich czytelników seriach komiksowych stworzonych na podstawie gier „Cyberpunk 2077”, „Wiedźmin”, „Fortnite” czy „Horizon Zero Dawn”, wydawnictwo Egmont poszerza portfolio o kolejne komiksy na podstawie gier. Już 22 marca ukażą się trzy albumy na licencji firmy Ubisoft: dwie serie z uniwersum legendarnej gry „Assassin`s Creed” oraz seria ze świata gry „Far Cry”.

Album „Assassin’s Creed Valhalla: Pieśń chwały” to prequel nawiązujący do gry Assassin’s Creed Valhalla, który przenosi czytelnika do Norwegii z czasów IX w n.e. „Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Chiny” to pierwszy tom pasjonującej mangi na podstawie gry wideo „Assassin’s Creed Chronicles: China”, który przedstawia burzliwe losy nieustraszonej asasynki Shao Jun. „Far Cry: Łzy Esperanzy” to z kolei trzymająca w napięciu opowieść będąca prequelem do gry „Far Cry 6. Szykuje się spora gratka dla fanów flagowych gier Ubisoftu i miłośników komiksów na podstawie gier.

W komiksie „Assassin’s Creed Valhalla: Pieśń chwały” fani będą mogli poznać wydarzenia poprzedzające fabułę gry „Assassin’s Creed Valhalla”.

Norwegia, połowa IX wieku n.e. Eivor, wikińska wojowniczka, jest świadkiem zniszczenia wioski przez przybyszów z sąsiedniego królestwa. Sama przypuszcza atak, siejąc zamęt i powodując rozlew krwi… Ale czy jej zwycięstwo okaże się błogosławieństwem czy raczej klątwą? Tak czy inaczej z pewnością stanie się częścią jej legendy. Gdzie indziej, na wschodzie, inny wiking, Sigurd, także wyrusza naprzeciw swojemu przeznaczeniu, w poszukiwaniu innej zdobyczy, wykutej z tyglowej stali…

Album „Assassin’s Creed Valhalla: Pieśń chwały” stworzyli scenarzysta Cavan Scott (“Star Wars”, “Doctor Who”, “Shadow Service”) i rysownik Martín Túnica (“Crossed Plus One Hundred”). Komiks zostanie wydany w miękkiej oprawie ze skrzydełkami, w formacie 167×255.

Dla miłośników japońskich komiksów oraz fanów gry Assassin’s Creed Chronicles: China wydawnictwo Egmont przygotowało pasjonującą mangę Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Chiny”.

Jest rok 1526. W Chinach panuje dynastia Ming. Kraj cieszy się dobrobytem i dostatkiem, ale kolejny cesarz przeprowadza wielkie polityczne czystki i cesarstwo zaczyna pogrążać się w chaosie. W rodzinne strony powraca z Europy ostatnia z bractwa chińskich asasynów – młoda dziewczyna Shao Jun, której wszyscy współbracia zostali wymordowani. Jej cel może być tylko jeden: zemsta!

Autorką serii jest Minoji Kurata – japońska scenarzystka komiksowa i rysowniczka, która w swoim dorobku ma takie mangi jak „Shosei Katsuragi Shinjirou no Nichijou” (8 tomów), „Tenkyuu wa Haruka: Keigetsu Den” oraz „Kusuriya no Hitorigoto: Maomao no Koukyuu Nazotoki Techou”. Od 2019 roku jest ilustratorką serii „Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Chiny”. Album zostanie wydany w klasycznym mangowym formacie 148×210, w miękkiej oprawie z obwolutą.

Fani strzelanek pierwszoosobowych Far Cry będą mogli sięgnąć po album Far Cry: Łzy Esperanzy”, który jest prequelem szóstej części gry.

Juan Cortez jest nałogowym partyzantem. Od lat podróżuje po krajach nękanych wojnami i po strefach konfliktu, żeby służyć doświadczeniem i umiejętnościami temu, kto zaoferuje najwyższą stawkę. Tym razem los rzucił go do Santa Costa w Ameryce Południowej. Tu rywalizują o władzę i wpływy trzy obozy: junta wojskowa, którą niedawno założył Di Stefano, partia burżuazji na czele z córką zamordowanego byłego przywódcy i grupa rewolucjonistów zamierzających bronić praw robotników i rdzennej ludności.

„Far Cry: Łzy Esperanzy” stworzyli scenarzysta Mathieu Mariolle oraz rysownicy Afif Khaled i Salahdin Basti. Album zostanie wydany w formacie 216×285 i twardej oprawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here