Uwielbiane psiaki powracają w kolejnej przygodzie, tym razem w pełnometrażowym filmie. Ryder i bohaterskie pieski wyruszają na pomoc Miastu Przygód. Film jest dostępny na DVD za sprawą dystrybutora Moje Filmy/Galapagos Films.

Humdinger, rywal psiaków i czarny charakter, zostaje burmistrzem Miasta Przygód i zaczyna siać w nim zamęt. Ryder i bohaterskie szczeniaki wrzucają wyższy bieg i stawiają czoła najtrudniejszej misji w swojej karierze. Znajdują nowego sojusznika, bystrego jamnika Liberty, i razem ruszają do akcji, by ocalić mieszkańców Miasta Przygód! Czy Psi Patrol zdoła ich uratować, zanim będzie za późno? W końcu żadne miasto nie jest za duże, ani żaden szczeniak nie jest za mały!

Film rozpoczyna się w dobrze znanej przestrzeni. W Bazie, szczeniaki dostają wezwanie o pomoc i tak wyruszają w drogę do wielkiej metropolii – Miasta Przygód, gdzie nowo wybrany burmistrz chce wywrócić zastany porządek do góry nogami. Tak więc pieski muszą wskoczyć do swoich zupełnie nowych pojazdów i ruszyć do akcji, aby przywrócić bezpieczeństwo. Ale w tym czasie zapatrzony w siebie Humdinger, który kocha tylko koty, podpisuje surowy dekret: zakaz wprowadzania psów na teren miasta!

Psi Patrol: Film to pierwsza przygoda Rydera i popularnych psiaków w filmie pełnometrażowym. Chase – pies policjant, który jest zawsze w gotowości do niesienia pomocy potrzebującym, Marshal – najodważniejszy pies-strażak, Skye – urocza lotniczka, a także kierujący buldożerem Rubble, mistrz recyklingu Rocky, oraz niosąca pomoc na wodzie Zuma, wyruszą na pomoc wszystkim potrzebującym. Tym razem drużyna poznaje też nowego sojusznika – bystrego jamnika Liberty.

Szczeniaki po raz pierwszy mają okazję zaprezentować się na wielkim ekranie, ale stworzenie pełnometrażowego filmu było też całkowicie nowym doświadczeniem dla twórców. Fani serii dotychczas przyzwyczajeni byli do 11-, lub 22-minutowych odcinków telewizyjnych, więc stworzenie niemal 90-minutowego filmu okazało się być nie lada wyzwaniem. Ale jak tłumaczy producentka filmu, Jennifer Dodge: „zawsze wiedzieliśmy, że nasze postacie i ich świat mają potencjał na znacznie więcej. Chcieliśmy opowiedzieć wielką, emocjonującą historię i bardziej przybliżyć wszystkie postacie”.

To zadanie udało się zrealizować w najlepszy możliwy sposób. Film w znakomity sposób wykorzystuje wszystkie możliwości, jakie daje pełny metraż i opowiada angażującą historię, która porusza najmłodszych widzów, ucząc ich przy okazji obywatelskich postaw, opierających się na współpracy, lojalności i przyjaźni.

Psi Patrol: Film okazał się być również wielkim hitem kinowym, w Polsce obejrzało go ponad 1,3 miliona widzów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here