Czy już wkrótce doczekamy się pełnometrażowego filmu animowanego osadzonego w uniwersum „Batman: Przyszłości”? Okazuje się, że istnieje na to szansa. Aktualnie trwają rozmowy nad różnymi projektami ze świata Mrocznego Rycerza i DC Comics.

Wszystko za sprawą koncepcji multiwersum, czyli alternatywnych światów równoległych, w których istnieją wszystkie stare projekty oparte na komiksach DC, co daje nieograniczone możliwości, a także zaangażowaniu Michaela Keatona do tego, aby ponownie wcielił się w rolę Mrocznego Rycerza w filmie „The Flash”.

Jeszcze w 2019 roku mówiło się o tym, że włodarze z wytwórni Warner Bros. Picturesr rozpoczęli pracę nad animowanym filmem „Batman Beyond”. Historia miała być oparta na słynnym swego czasu serialu animowanym pod tym samym tytułem, którego akcja rozgrywała się w 2039 roku. W tej opowieści głównym bohaterem był licealista Terry McGinnis, który został nowym Batmana szkoląc się pod czujnym okiem emerytowanego już wówczas Bruce’a Wayne’a.

Według najnowszych doniesień ujawnionych przez Jeffa Sneidera w najnowszym odcinku podcastu Hot Mic, jeszcze gdy za produkcje z bohaterami DC odpowiadał Walter Hamada w planach była nowa animacja rozgrywająca się w świecie „Batman Beyond”.

Co ciekawe, mimo zmian na stanowisku osób odpowiedzialnych za kinowe uniwersum DC, projekt cały czas jest w fazie rozwoju. Scenariusz napisał Daniel Casey („Fast 9”). Animowana superprodukcja ma stanowić swoistą odpowiedź Warner Bros. na sukces filmu “Spider-Man: Into The Spider-Verse”.

W sieci pojawiły się nawet grafiki koncepcyjne, jednak od dłuższego czasu projekt pozostaje w zawieszeniu. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że pojawiły się już cyberpunkowe animacje osadzone w świecie „Batman: Przyszłości”. Mówię tutaj oczywiście o produkcji „Batman: Powrót Jokera”. Komiksowe widowisko jest częścią uniwersum zapoczątkowanego przez kultową produkcję „Batman: The Animated Series”.

Nowe animacje w uniwersum DC

James Gunn (Strażnicy Galaktyki) oraz Peter Safran (producent serii horrorów Obecność) ogłosili plany na najbliższe lata dla DCU. Jakie filmy i seriale dostaniemy w filmowym uniwersum? Jedną z planowanych produkcji jest Creature Commandos.

Będzie to nietypowy serial animowany napisany przez Jamesa Gunna, który jest już w trakcie produkcji. Całość będzie złożona z 7 epizodów. Jest to historia o grupie klasycznych potworów, które walczą z nazistami na wojennym froncie. Obsada jeszcze nie została zebrana, natomiast podkreślono, że osoby zatrudnione do tego projektu, będą miały w kontraktach informację o tym, że zagrają je także w aktorskich filmach i serialach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here