Po tym jak przypadkiem ściągnął na siebie i swoich przyjaciół klątwę, słynny archeolog Tedi będzie musiał znaleźć sposób aby ją zdjąć. Wyruszy w podróż, a w drodze do celu przemierzy pół świata, odwiedzi Egipt i Paryż, a także przeżyje niesamowite przygody. Film animowany „Tedi i Szmaragdowa Tablica” zadebiutuje na DVD już 9 marca.


Po obiecujących „Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta” oraz „Tedi i mapa skarbów”, przyszedł czas na trzeci film o przygodach słynnego archeologa. Tym razem Tedi spełnia swoje marzenie o pracy przy prawdziwym wykopalisku archeologicznym. Ale nie na długo.

Przez nieumyślne zniszczenie egipskiego sarkofagu, zostaje zwolniony z pracy przy wykopaliskach i musi znaleźć sobie nowe zajęcie. Z tym jednak nie ma najmniejszego problemu, wkrótce bowiem okazuje się, że nieumyślnie rzucił na siebie i swoich bliskich klątwę i teraz musi przemierzyć długą drogę z Meksyku do Chicago, przez Paryż, aż po Egipt, by spróbować ją zdjąć.

„Tedi i szmaragdowa tablica” to znakomita przygoda dla całej rodziny – wciągająca historia zabiera nas w podróż w przepiękne miejsca, gdzie walczący z czasem bohaterowie będą musieli rozwikłać trudne zagadki i odnaleźć skarb, który pozwoli pokonać klątwę Szmaragdowej Tablicy.

Film w znakomity sposób łączy w sobie typowe dla komedii gagi z elementami najlepszych filmów przygodowych, oraz nie stroni od nawiązań do słynnych popkulturowych hitów – „Indiany Jonesa”, „Lary Croft”, czy nawet „Gwiezdnych wojen” oraz „Kodu Leonarda da Vinci”.

„Tedi i szmaragdowa tablica” to doskonale wyważona mieszanka wszystkiego, co uwielbiamy w kinie rozrywkowym, podana w bardzo przyjemnej estetyce filmu animowanego.

Film „Tedi i szmaragdowa tablica” zadebiutował w kinach 23 września 2022 roku. Już 9 marca ukaże się na DVD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here