James Gunn (Strażnicy Galaktyki) oraz Peter Safran (producent serii horrorów Obecność) ogłosili plany na najbliższe lata dla DCU. Jakie filmy i seriale dostaniemy w filmowym uniwersum? 

Creature Commandos – serial animowany napisany przez Jamesa Gunna, który jest już w trakcie produkcji. Całość będzie złożona z 7 epizodów. Jest to historia o grupie klasycznych potworów, które walczą z nazistami na wojennym froncie. Obsada jeszcze nie została zebrana, natomiast podkreślono, że osoby zatrudnione do tego projektu, będą miały w kontraktach informację o tym, że zagrają je także w aktorskich filmach i serialach.

Waller – czyli spin-off serialu Peacemaker, jednak tym razem produkcja – zgodnie z tytułem – będzie opowiadać o Amandzie Waller, w którą ponownie wcieli się Viola Davis. Za sterami stanęli Christal Henry (Watchmen) i Jeremy Carver, znany jako twórca serialu Doom Patrol.

Superman: Legacy – film o nowym Supermanie, którego autorem będzie James Gunn i prawdopodobnie go wyreżyseruje. Podkreślono, że nie będzie to geneza superbohatera, a historia o tym, jak Superman szuka równowagi pomiędzy byciem Kryptończykiem, a człowiekiem wychowanym na Ziemi. Data premiery to 11 lipca 2025 roku.

Lanterns – serial o Zielonych Latarniach to całkowicie nowa wizja, która jest zaskakująca, bo stylistycznie może nawiązywać do hitu HBO… Detektyw. Na ekranie pojawią się dwie ludzkie Latarnie: Hal Jordan orz John Stewart. Jest to według nich najważniejszy serial tego rozdziału, bo odgrywa ważną rolę we wprowadzeniu do głównej historii uniwersum.

The Authority – absolutnie szalony film o grupie superbohaterów, którzy używają ekstremalnych metod do ochrony planety. Widowisko jest oparte na komiksie z lat 90. James Gunn mówi, że DCU to nie będą tylko historię o superbohaterach i złoczyńcach. Nie każdy film będzie o walce dobra ze złem, ale chcą wprowadzić tutaj wiele odcieni szarości.

Paradise Lost serial DCU w stylu Gry o tron – takiego porównania użyli Safran i Gunn. Jest to historia osadzona na Themyscirze, wyspie, z której pochodzi Wonder Woman. Ma być to miejsce pełne politycznej intrygi, knucia i walki o władzę. Historia rozgrywa się wiele lat przed narodzinami Wonder Woman.

The Brave and the Bold – to projekt, w którym przedstawiony zostanie Batman należący do uniwersum DCU. James Gunn zapowiada, że poza Brucem Waynem poznamy Damiana Wayne’a/Robina. Jest to film oparty na klasycznym komiksie Granta Morrisona, w którym przedstawiono po raz pierwszy syna Bruce’a Wayne’a, wychowanego na zabójcę.

The Batman 2 – potwierdzono, że Matt Reeves dostanie sequel swojego hitu. Robert Pattinson wróci w głównej roli. Data premiery to 3 października 2025 roku. Tytuł oficjalny to: The Batman Part II. Film nie należy do uniwersum.

Booster Gold – serial tworzony dla HBO Max. Safran zapowiada, że będzie to bezkompromisowa historia o gościu z przyszłości, który wykorzystuje podstawową technologię do cofnięcia się w czasie i udawania superbohatera.

Supergirl: Woman of Tomorrow – superbohaterki film inspirowany wydarzeniami z komiksu Toma Kinga, w którego centrum będzie znajdować się kuzynka Supermana.

Swamp Thing – czyli wyjątkowo oczekiwana historia o słynnym Potworze z bagien, który będzie utrzymany w stylistyce filmów grozy. Co więcej, horror będzie stanowi zakończenie pierwszego rozdziału DCU.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here