Koło Naukowe Filmoznawców UŁ wraz z Grupą Badawczą Polska Animacja serdecznie zapraszają do udziału w ANIMOWANE, nieANONIMOWE Konferencja o! Polskiej Animacji vol.2! Hasło tegorocznej konferencji brzmi: JAK DZIAŁA ANIMACJA? 

Z radością informujemy, że trwa nabór zgłoszeń do drugiej edycji konferencji naukowej, poświęconej polskiemu filmowi animowanemu. Ponownie spotkamy się w wersji online, tym razem wiosną – 17 i 18 maja 2023 roku.

Abstrakty o objętości 200-300 słów można zgłaszać do 31.01.2023 za pośrednictwem formularza: https://forms.gle/n4TjpetbKafMUxe2A. Pytania należy kierować na mail: kolonaukowefilmoznawcow.ul@gmail.com. W tytule prosimy o wpisanie nazwy konferencji.

Konferencja ANIMOWANE nieANONIMOWE tworzy przestrzeń do interdyscyplinarnej dyskusji o animacji pojmowanej nie tylko według klucza autorskiego bądź w kategoriach technicznej lub warsztatowej metody tworzenia sztuki.

Wielowymiarowy charakter filmu animowanego pozwala zwrócić uwagę na instytucjonalną perspektywę produkcji czy rozpowszechniania. Animacja to także obszar edukacji, działalność osób zapomnianych oraz nigdy niepamiętanych. To reinterpretacje najbardziej znanych dzieł i spojrzenie na aktualny stan polskiego filmu animowanego.

Stąd też do udziału w konferencji zapraszamy badaczy z różnych dziedzin naukowych (filmoznawstwo, medioznawstwo, kulturoznawstwo socjologia, historia, antropologia, literaturoznawstwo, językoznawstwo i wszystkie niewymienione).

Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie: https://tiny.pl/wp1kk.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku, gdzie publikowane będą aktualności związane z ANIMOWANE, nieANONIMOWE: https://fb.me/e/2lwgPGK76.

Głównym partnerem wydarzenia jest Festiwal Polskiej Animacji O!PLA oraz Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego. Patronat nad konferencją obejmują: Polskie Towarzystwo Badań nad Filmem i Mediami, Muzeum Kinematografii w Łodzi, Momakin, czasopismo Ekrany, Polish Animations, Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here