Amerykański pisarz, autor opowieści niesamowitych, specjalista od literackiej grozy. Howard Philips Lovecraft, bo o nim wszakże mowa, znany najlepiej jako twórca mitologii Cthulhu, pozostaje władcą masowej wyobraźni czytelników. Niedawno za sprawą wydawnictwa Black Monk Games na polskim rynku ukazały się gry paragrafowe, które nawiązują do twórczości Samotnika z Providence. Poznajcie, czym właściwie jest „Zew Cthulhu” i „W Górach Szaleństwa”.

Nowy wymiar rozgrywki, czyli gry paragrafowe

Wielka opowieść, w której czytelnik staje się pełnoprawnym uczestnikiem zdarzeń. Nowe rozdziały wielowątkowej historii, w której wybór naprawdę ma znaczenie. Gry paragrafowe to nowy wymiar rozgrywki – stopień immersji jest czymś, co wyróżnia dzieła opracowane w takiej konwencji. Teksty przygotowane w zbiorach są oparta na wyobraźni gracza. Gry paragrafowej są podobne do klasycznych pozycji RPG, ale najczęściej są przeznaczone dla jednej osoby. I tak jest właśnie w przypadku Choose Cthulhu, „Zew Cthulhu” i „W Górach Szaleństwa”, które zostały wydane przez Black Monk Games.

Świat Lovecrafta – uniwersum Black Monk Games

Gry zrealizowane w tym gatunku polegają na uważnym czytaniu opisów i dokonywaniu wyborów, z których każdy odsyła nas do innego paragrafu w książce, skąd wywodzi się sama nazwa rozgrywki. W niektórych pozycjach wyjątkowo ważna jest określona dramaturgia, odpowiedni poziom napięcia, a także dążenie do uzyskania jak najbardziej literackiej formy zbliżonej do opowiadania. Wydawnictwo Black Monk Games postanowiło zaprosić nas do świata grozy H.P. Lovecrafta, a więc mistrza prawdziwego mistrza narracji. Nadszedł czas, aby poznać Choose Cthulhu, „Zew Cthulhu” i „W Górach Szaleństwa”.

Groza, szaleństwo, spotkanie z nieznanym – „Zew Cthulhu”

Trwa sroga zima 1926 roku. Otrzymałeś ponure wieści o śmierci twojego ciotecznego dziadka, George’a Gammella Angella, historyka i antropologa na stanowisku profesor emeritus języków semickich na Uniwersytecie Browna. Niecodzienne okoliczności jego śmierci, wskazują, że zaangażował się w wyjątkowo niebezpieczne badania. Jako spadkobierca i wykonawca ostatniej woli profesora ruszasz do Providence. Czy znajdziesz w sercu dość odwagi, by zmierzyć się z okropieństwami z otchłani czasu?

W grze paragrafowej „Choose Cthulhu 1: Zew Cthulhu” kierujesz losami bohatera, zmagającego się z wyzwaniami znanymi z opowiadania Zew Cthulhu H.P. Lovecrafta. Dzięki twoim wyborom historia może potoczyć się zupełnie inaczej!

W poszukiwaniu znaków – wyprawa „W Górach Szaleństwa”

W grze paragrafowej „Choose Cthulhu 2: W Górach Szaleństwa”  kierujesz losami bohatera, zmagającego się z wyzwaniami znanymi z opowiadania W Górach Szaleństwa H.P. Lovecrafta. Dzięki twoim wyborom historia może potoczyć się zupełnie inaczej!

List wysłany z prestiżowego Uniwersytetu Miskatonic zaprasza cię do poprowadzenia legendarnej ekspedycji w odległe i niebezpieczne rejony Antarktyki. To twoja szansa, aby zdobyć sławę i prestiż, ale coś złowrogiego nawiedza ekspedycje Padoble. Jakie przerażające sekrety są ukryte na odludnych, arktycznych rejonach świata? Co znaczą te przedziwne, skamieniałe odciski znalezione w lodzie? Czy będziesz w stanie odkryć straszliwą tajemnicę Obozu Lake’a?

Opowieści w niecodziennym stylu – połączenie literatury i wyobraźni

Gry paragrafowe to wyjątkowe doświadczenie, które sprawdzi się dla fanów zarówno klasycznych opowieści grozy, jak również gier fabularnych. Świat Lovecrafta – Choose Cthulhu, „Zew Cthulhu” i „W Górach Szaleństwa” – to opowieści w niecodziennym stylu. Tutaj na pierwszym miejscu postawiona jest sama historia, a zadaniem gracza jest opowiedzieć ją sobie w konkretny, zależny od jego wyborów, sposób.

Poznajcie rozrywkę, w którą proponuje Wydawnictwo Black Monk Games.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here