Sekrety przeszłości, emocjonalne tonacje, zaskakująca fabuła i wszechobecna muzyka! „One Piece Film: Red”, czyli piętnasty film anime z kultowego uniwersum, właśnie pojawił się na ekranach Multikina Polska. O czym jest to opowieść? Fani „One Piece” powinni być naprawdę zadowoleni!

Reżyserem „One Piece Film: Red” jest Goro Taniguchi, za scenariusz odpowiada Tsutomu Kuroiwa, a Eiichiro Oda, czyli autor mangi One Piece” pracował przy filmie jako konsultant kreatywny. I to właśnie, między innymi, sprawia, że najnowszy film anime sprawdza się przede wszystkim jako rozrywkowa formuła, ale także ciekawa opowieść w uniwersum.

 

„One Piece Film: Red” – nowi bohaterowie i znany świat

Wszystko, co najważniejsze w „One Piece Film: Red” rozgrywa się tak naprawdę na wyspie Elegia. To w tym miejscu odbywa się koncert kochanej przez cały świat piosenkarki o imieniu Uta. Dziewczyna pozostaje postacią symboliczną i niezwykle intrygującą, wokół której zbudowany jest fabularny sekret. Wszystko dlatego, że Uta jest „córką Shanksa”. Ba, wokalistka posiada ukryty cel, który będzie chciała zrealizować niczym syrena, wykorzystując swój hipnotyczny głos i melodyjny śpiew.

Twórcy zdecydowali się na to, aby rzeczywistość ukazana w „One Piece Film: Red” była jak najbardziej znajoma, choć nie zabrakło w niej również elementów zaskakujących. I choć nie jest to film kanoniczny, to bardzo sprytnie nawiązuje się do wydarzeń zarówno z komiksów, jak również pełnometrażowych produkcji i serii anime. Ważne jest to, że Eiichiro Oda, czyli autor mangi One Piece” pracował przy filmie jako konsultant kreatywny.

Fabularne sekrety i musicalowa formuła „One Piece Film: Red”

W filmie po raz pierwszy w historii Uta – najbardziej kochana piosenkarka świata – pokaże się światu na koncercie na żywo! Obok niej na scenie pojawią się między innymi Słomkowe Kapelusze i Luffy. Historia rozpoczyna się od szokujących słów, że tajemnicza piosenkarka jest córką samego Shanksa! Oprócz załogi Słomkowego Kapelusza występowi tej utalentowanej dziewczyny przyglądają się inni piraci, Marynarka oraz Globalny Rząd.

„One Piece Film: Red” to oczywiście humor, tak charakterystyczny dla oryginalnej serii, jak również fabularne sekrety i smaczki dla fanów. Bardzo interesująca jest także musicalowa formuła widowiska, na którą muszą być przygotowani widzowie. Emocjonalne tonacje, bezkompromisowe sceny walk są oczywiście uwzględnione w produkcji, jednak charakter samego filmu jest dosyć specyficzny. Czasami zaskakujący, ale naprawdę udany!

„One Piece Film: Red” – kolejny rozdział wielkiej opowieści

Sekrety przeszłości, emocjonalne tonacje, zaskakująca fabuła i wszechobecna muzyka! „One Piece Film: Red”, czyli piętnasty film anime z kultowego uniwersum, właśnie pojawił się na ekranach Multikina Polska.

Mangowy pierwowzór, czyli wstęp do filmu anime

One Piece opowiada o przygodach pirackiej załogi Słomkowego Kapelusza, której kapitanem jest Monkey D. Luffy. Jego największym marzeniem jest odnalezienie najwspanialszego skarbu na świecie, One Piece, oraz stanie się królem piratów. Historia rozpoczyna się od zjedzenia (przez zabawny dość przypadek) przez Luffy’ego gum-gumowocu, który zmienia jego ciało w gumę.

Odmęty mórz przemierza niewielka, krucha łódka, w niej zaś, uśmiechnięty od ucha do ucha siedzi Luffy – chłopak, który od dziecka marzył o tym, by zostać piratem. Nie przeszkadza mu nawet to, że po zjedzeniu “diabelskiego owocu” nigdy nie będzie mógł już pływać, gdyż w zamian za to jego ciało zyskało iście magiczne, gumowe właściwości! Cel ma jeden – zostać królem piratów! By to uczynić, najpierw musi zwerbować załogę. Czy dołączy do niej tajemniczy łowca piratów Zoro?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here