Miłość i przyjaźń to jedne z najważniejszych wartości w życiu człowieka. Nic dziwnego, że stanowią częsty temat poruszany w animacjach dla najmłodszego widza. Odkrywanie własnego potencjału, ciekawość świata, troska oraz empatia to równie ważne motywy. Oto wszystko, co znajdziecie w animacjach, które łączą pokolenia w nowym paśmie Cartoonito emitowanym na kanale Boomerang. Prawdziwym hitem jest sympatyczny „Pająk Lucas”, choć… to nie jedyna produkcja godna uwagi!

Emocje w animacjach – o nowym bloku programowym Cartoonito

Cartoonito to nowy blok programowy dla dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodzin i opiekunów, którego celem jest wspieranie rozwoju i unikatowego potencjału każdego dziecka. Ma także wspomóc je w stawaniu się troskliwym członkiem społeczności. Emisja bloku programowego odbywa się codziennie od 8:00 do 14:00 na kanale Boomerang. Cartoonito to mnóstwo frajdy dla wszystkich maluchów. Oto najciekawsze tytuły dostępne dla polskich widzów:

„Pająk Lucas” – niecodzienne historie ze świata zwierząt

Uniwersalne emocje, mądre przesłanie, dowcipne przygody. „Pająk Lucas”, czyli kreskówka, której autorem jest Joshua Slice, to urocza propozycja dedykowana najmłodszym widzom – wrażliwym i ciekawym świata. Przygody Lucasa, które na samym początku były emitowane na kanale YouTube, okazały się prawdziwym hitem i światowym fenomenem. Niecodzienne historie ze świata zwierząt to połączenie zabawy i nauki, uwrażliwianie na piękno natury oraz dostrzeganie różnic, które zamiast dzielić, mogą łączyć. Niesamowicie wartościowa animacja.

Dorastanie i poznawanie świata – „CoComelon”

Nauka to przygoda! Poznawanie liter oraz liczb, wsłuchiwanie się w odgłosy natury, dostrzeganie zmieniający się pór roku i wielu innych rzeczy – oto podstawa animowanego serialu „CoComeleon”. Kreskówka zrealizowana z myślą o najmłodszych widzach to tak naprawdę idealna propozycja dla całej rodziny. Dorastanie, świadome poznawanie otoczenia, kreatywność i empatia idealnie wpisują się zresztą w podstawowe założenia programowe pasma Cartoonito.

Podróż w nieznane, czyli wartości w świecie – „Tomek i przyjaciele”

Życie to zmiana, życie to podróż! Doskonale wiedzą o tym bohaterowie animacji „Tomek i przyjaciele”. Kultowa kreskówka oparta na serii książeczek dla dzieci „The Railway Series” opowiada o wyzwaniach, z jakimi muszą mierzyć się nietypowi bohaterowie – lokomotywy z ludzkimi emocjami. W najnowszej serii najmłodsi widzowie mają okazję poznać nowe przyjaciółki głównego bohatera, takie jak Kamcia i Sandra. Towarzyszą mu też znani z poprzedni wersji animacji Piotruś i Nia. Nowe odcinki serialu „Tomek i przyjaciele”, w których spotykamy Lokomotywę Numer Jeden i resztę mieszkańców Wyspy Sodor, są dostępne oczywiście w paśmie Cartoonito.

Miłość i przyjaźń, jedne z najważniejszych wartości w życiu człowieka, stanowią częsty temat poruszany w animacjach dla najmłodszego widza. Odkrywanie własnego potencjału, ciekawość świata, troska oraz empatia to równie popularne motywy. Dajcie się zaprosić do w którym spotkacie „Pająka Lucasa”, „Tomka i przyjaciół” i wielu innych fascynujących bohaterów. W paśmie Cartoonito, dedykowanym przede wszystkim najmłodszym odbiorcom kultury, widzowie mogą czerpać z doświadczeń animowanych postaci cenne lekcje o życiu i własnej wyjątkowości. Przekonajcie się sami!

Emisja codziennie od 8:00 do 14:00 w Cartoonito na antenie Boomeranga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here