Absurdalny humor, szalona akcja, popkulturowe nawiązania. Kinowe przygody Minionków to prawdziwy fenomen – bo choć sympatyczni bohaterowie na ekranach zadebiutowali już ponad 10 lat temu, to wciąż pozostają w centrum uwagi! „Minionki: Wejście Gru” to najnowsza animacja z serii, która właśnie ukazała się za sprawą Galapagos Films.

Minionki po raz pierwszy pojawiły się w animacji „Jak ukraść księżyc” z 2010 roku. Produkcja Illumination Entartainment okazała się prawdziwym hitem, która rozpoczęła całą serię filmów. Dotychczas powstały dwa sequele filmu – „Minionki rozrabiają” (2013) oraz „Gru, Dru i Minionki” (2017), a także dwa spin-offy serii – „Minionki” (2015), a także „Minionki: Wejście Gru” (2022).

„Minionki: Wejście Gru” – początek niezwykłej opowieści

„Minionki: Wejście Gru” to zaskakujące i pomysłowo zrealizowane kino rozrywkowe. Późniejszy pan zła – Gru, którego poznaliśmy w poprzednich filmach, ma teraz 12 lat, mieszka na przedmieściach i w piwnicy knuje swój plan zapanowania nad światem. Kiedy niesławna grupa złoczyńców, o nazwie „Straszliwa 6”, pozbywa się swojego przywódcy, Gru próbuje wstąpić w jej szeregi. I to właściwie punkt wyjścia, początek opowieści „Minionki: Wejście Gru”, która zadebiutowała na prestiżowym festiwalu w Annency. Film od 13 października jest już z kolei dostępny na DVD i Blu-Ray.

Szalone lata 70. XX wieku, czyli legenda Gru i filmy kung fu!

Minionki, które w ciągu ostatnich lat, począwszy od filmu „Jak ukraść Księżyc” z 2010 roku, stały się ikonami psot i złośliwości, teraz powracają w piątym pełnometrażowym filmie. „Minionki: Wejście Gru” na wielu poziomach przenosi Minionki na zupełnie nowy grunt, ale również w nowe czasy: lata 70. XX wieku. Dorastanie Gru staje się w pewnym sensie pretekstem dla twórców, którzy eksplorują szalony świat kontrkultury. Ważną inspiracją pozostają kultowe filmy kung fu, w tym najważniejsze widowisko, czyli „Wejście Smoka” z Brucem Lee.

Współpraca z Minionkami, a więc podróż między gatunkami!

W komedii „Minionki: Wejście Gru” poznamy nieopowiedzianą dotąd historię pewnego dwunastolatka, który marzy tylko o jednym – by stać się największym złoczyńcą świata. Ale nade wszystko jednak nowy film z Minionkami to kolejna zwariowana produkcja o mocy przyjaźni, która jest symbolizowana przez współpracę i nieoczywistą więź Gru z Minionkami. Co więcej, twórcy w bardzo świadomy sposób nawiązują, a niekiedy przekraczają granicę między gatunkami – buddy movies, blaxploitation, kung fu i karate – „Minionki: Wejście Gru” to kontrolowane szaleństwo!

Moc przyjaźni, złoczyńcy, którzy stają się bohaterami – komedia, która wiąże się z niesamowitą przygodą. Niesamowity seans! Pełna humoru animacja „Minionki: Wejście Gru” jest naprawdę jeszcze bardziej emocjonująca niż wszystkie poprzednie części razem wzięte!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here