W sobotę (8 października), o godz. 18.00, w warszawskim kinie Elektronik (ul. Gen. Józefa Zajączka 7) odbędzie się pokaz najbardziej kultowych filmów krótkometrażowych oraz game trailerów autorstwa studia Platige Image. Po projekcji będzie można spotkać się i porozmawiać z twórcami.

Fani filmów będą mogli zobaczyć m.in. takie kulturowe dzieła, jak „Katedra”, „Sztuka spadania” Tomasza Bagińskiego, czy „Miazmat” Klaudiusza Wesołowskiego. Dla fanów gier przygotowano takie game trailery jak: The Witcher Killing Monster, Cyberpunk 2077, Resident Evil Village, Dying Light 2 Stay Human oraz Company of Heroes III.

Każdy z bloków – filmowy i gametrailerowy poprzedzone będą prelekcjami twórców ze studia Platige Image. Po pokazie odbędzie się dyskusja na temat przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości game trailerów.

Pełen harmonogram spotkania:

  1. Pokaz krótkometrażowych animacji poprzedzony krótką prelekcją:

Start: godz. 18:00 (czas trwania ok. 60′)

  • Katedra, reż. Tomasz Bagiński, 2002, 7”
  • Sztuka spadania, reż. Tomasz Bagiński, 2004 6”
  • Kinematograf, reż. Tomasz Bagiński, 2009, 13”
  • Lekcja nieskończoności, reż. Jakub Jabłoński i Bartek Kin, 2008, 15”
  • Paths of hate, reż. Damian Nenow, 2010, 11”
  • Miazmat, reż. Klaudiusz Wesołowski, 2018, 4”
  1. Pokaz game trailerów

Start: godz. 19.30 (czas trwania ok. 35′)

  1. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość game trailerów – dyskusja

Start: godz. 20:15 (czas trwania ok. 30’)

Uczestnicy:

Jakub Jabłoński – reżyser i dyrektor artystyczny. Najważniejsze pozycje w jego portfolio to trailery do gier, takich jak „Hitman”, „Frostpunk,” „Watch Dogs”, „Resident Evil” i serii „Total War” czy „Call of Duty”.

Michał Niewiara – reżyser i dyrektor artystyczny. Twórca  unikatowego intro oraz identyfikacji wizualnej do pierwszego i drugiego sezonu Wiedźmina. Ponadto w jego portfolio znajdziemy takie realizacje jak: „League of Legends”, „Outriders”, czy „God of War”.

Piotr Prokop – producent wykonawczy takich tytułów jak „Total War: Warhammer”, „Tom Clancy’s Ghost Recon”, „The Division”, „For Honor”, „Skull And Bones”, czy serii „Call of Duty” Cold War & Warzone i Vanguard.

Tomek Suwalski scenarzysta i reżyser. Zdobywca m.in. Young Director Awards w Cannes za zwiastun do „Metro Exodus: Artyom’s Nightmare. Reżyser game trailerów do serii „Company of Heroes 3”, „Dying Light 2” czy „Call of Duty” Cold War & Warzone i Vanguard. Jego najnowszy projekt to „Call of Duty: Monarch Godzilla vs Kong”.

Liczba miejsc ograniczona. Bilety do nabycia w kasie kina Elektronik lub na bilety24.pl

Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji 25-lecia studia Platige Image.

Serdecznie zapraszamy!

O grupie Platige:

Platige Image to studio produkcji i postprodukcji, które specjalizuje się w grafice komputerowej, animacji 3D i efektach wizualnych na potrzeby filmu, rozrywki i reklamy. Produkuje masowe imprezy i realizuje design na potrzeby transmisji na żywo dla studiów telewizyjnych z użyciem technologii Vizrt. Jest szczególnie cenione za cinematiki tworzone dla znanych na całym świecie studiów produkujących gry wideo. Zespół składa się z ponad 250 profesjonalistów z branży kreacji: reżyserów, reżyserów kreatywnych, grafików, animatorów i producentów. Platige ma swoim koncie kilkaset nagród i wyróżnień; w ciągu ponad 25 lat działalności studio zostało uhonorowane licznymi nagrodami i wyróżnieniami, m.in. BAFTA, EFA, Goya i SIGGRAPH. Było również nominowane do Oscarów, Złotej Palmy Festiwalu Filmowego w Cannes oraz Złotego Lwa Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Zobacz realizacje Platige Image na www.platige.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here