Świat „Gwiezdnych wojen” jest rozwijany o nowe filmy, gry, seriale, a także animacje. Niedawno ogłoszono powstanie kilku nowych seriali, a także powrót dobrze znanych opowieści. W planach przedstawicieli Disneya znajdują się między innymi następujące produkcje – „Young Jedi Adventures”, nowy sezon „Star Wars: Vision”, a także historia „Tales of the Jedi”. Najbliższą premierą będą kolejne odcinki serialu „Star Wars: The Bad Batch”. Premiera jeszcze jesienią 2022.


Serial animowany dla najmłodszych – „Young Jedi Adventures”

„Young Jedi Adventures” to nowy tytuł w uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Z pierwszych informacji wynika, że planowana animacja to produkcja dedykowana dla młodszych dzieci. W czasie trwania serialu będziemy śledzić losy bohaterów, którzy stawiają swoje pierwsze kroki, aby zostać rycerzami Jedi.

Motywem przewodnim będzie oczywiście przyjaźń i praca zespołowa, ale również szukanie własnego miejsca w galaktyce. Akcja serialu „Young Jedi Adventures” będzzie osadzona w czasach Wielkiej Republiki. Co ciekawe, w historii pojawi się mistrz Yoda.

Producentem wykonawczym serialu jest James Waugh, showrunnerem Michael Olson, reżyserem nadzorującym Elliot Bour, zaś producentem konsultującym Lamont Mage. Premiera „Young Jedi Adventures” przewidywana jest na wiosnę 2023 roku na Disney+ i Disney Junior.

Nowe historie znanych bohaterów – „Star Wars: Tales of the Jed”

Kolejnym projektem zapowiedzianym przez Disneya jest serial Star Wars: Tales of the Jedi. Okazuje się, że będzie to serial składający się z oddzielnych aktów, historii zamkniętych w pojedynczych odcinkach. Jedną z głównych postaci będzie hrabia Dooku – a właściwie mistrz Dooku, ponieważ zobaczymy go za czasów, gdy służył jeszcze Zakonowi. Co ciekawe, w serialu pojawi się także jego padawan, Qui-Gon Jinn.

W animacji ukaże się również mistrz Mace Windu, a zasadnicza część „Tales of the Jedi” będzie skupiona na postaci Ahsoki Tano. Serial będzie obejmować niemały okres życia uczennicy Anakina Skywalkera – najpewniej od najmłodszych lat, aż do czasów po odejściu z Zakonu. Motywem przewodnim opowieści będzie odkrywanie nieznanych rozdziałów z życia kultowych bohaterów mitologii.

Producentem wykonawczym serialu jest Dave Filoni, który opracował również scenariusz widowiska. „Star Wars: Tales of the Jed”- premiera jesienią 2022 roku.

Fantastyczne światy, czyli nowy sezon „Star Wars: Vision”

Oficjalnie ogłoszono, że powstanie również drugi sezon antologii „Star Wars: Vision”. Tym razem jednak seria nie będzie jedynie reprezentowała japońskiej animacji, bo twórcy zasięgną po motywy i wzorce z różnych części świata. Możemy się spodziewać pracy artystów z Europy, Afryki, Stanów Zjednoczonych, Azji.

Przedstawiciele Lucasfilm zdecydowali, że twórcy realizujący animowaną antologię będą mieć pełną swobodę artystyczną. Tym samym historie w ramach serialu „Star Wars: Visions” nie będą się odnosić jednoznacznie do kanonu, choć poszczególne odcinki mogą stanowić hołd dla określonych filmów i seriali. Premiera nowego sezonu nastąpi wiosną 2023 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here