Norweska artystka Malin Falch, autorka opowieści graficznej „Światła Północy”, będzie Gościnią tegorocznych Targów Książki w Warszawie, które odbędą się w dniach 26-29 maja br. w Pałacu Kultury i Nauki oraz na Placu Defilad. Malin Falch spotka się z czytelniczkami i czytelnikami trzykrotnie: w piątek 27 maja o godzinie 11:00 oraz w sobotę 28 maja o godzinie 10:30 i o godzinie 15:00. Wstęp na tegoroczne targi jest bezpłatny, na wybrane spotkania obowiązuje rejestracja.

Tegorocznym Gościem Honorowym Targów Książki w Warszawie jest Norwegia. Piątkowe spotkanie z Malin Falch odbędzie się w ramach programu norweskiego w Pawilonie Norwegii na placu przed PKiN. Podczas tego spotkania Artystka opowie o pisaniu i ilustrowaniu powieści graficznych dla dzieci. Wydarzenie poprowadzi Agnieszka Karp-Szymańska z portalu Czasdzieci.pl. Spotkanie przeznaczone jest dla dzieci w wieku 9-12 lat i obowiązuje na nie rejestracja mailowa: rejestracja@historiaikultura.pl Po spotkaniu Artystka podpisze komiksy.

W sobotę o godzinie 10: 30 Malin Falch spotka się z fankami i fanami na Scenie Komiksowej na Placu Defilad. Bezpośrednio po rozmowie Artystka będzie podpisywała komiksy. O godzinie 15:30 Malin Falch odwiedzi Scenę dziecięcą w Sali Sienkiewicza w PKiN, gdzie przybliży najmłodszym świat skandynawskich mitów, legend i baśni. Wszystkie spotkania będą tłumaczone na język polski.

Malin Falch urodziła się w 1993 roku w Trondheim a obecnie mieszka w Oslo. „Światła Północy” to jej debiutancka powieść graficzna, która stała się bestsellerem na rynku skandynawskim. Malin Falch studiowała w San Francisco na prestiżowej Academy of Art University, gdzie zdobyła trzy nagrody studenckie: za najlepszy projekt, najlepszą animację i najlepszy projekt tła.

Po studiach pracowała w Stanach Zjednoczonych w firmie projektującej gry komputerowe, ale postanowiła wrócić do Norwegii, gdzie pracuje nad serią „Światła Północy”. W wywiadach dla norweskiej prasy zdradziła, że seria ta to komiks, który sama chciałaby przeczytać jako dziesięcioletnia dziewczynka.

 

Seria „Światła Północy” to zaproszenie w piękną i chwytającą za serce podróż do świata nordyckich mitów, legend i baśni. W świecie stworzonym przez Malin Falch trolle mogą się okazać przyjazne, za to ludzie bardzo wrodzy. Na dalekiej Północy niedźwiedzie mówią, a węże morskie są postrachem wód. Bohaterką cyklu jest Sonja. Dziewczynka uwielbia tajemnice i opowieści o dalekich lądach. Pewnej nocy do Sonji trafia dziwny gość i zabiera ją do niebezpiecznej i niezwykłej krainy… Za sprawą magii bohaterka trafia do miejsca, które w niczym nie przypomina współczesnej Norwegii, ale nosi je w swoim sercu każdy, kto kiedykolwiek doświadczył wpływu świateł Północy. Tak rozpoczyna się ta porywająca przygoda pełna potworów, wikingów i walki o dobro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here