„Między nami, misiaczkami”, najnowszy serial Cartoon Network, to szalona przygoda i emocje w świecie wyobraźni. Premiera serialu już w najbliższy poniedziałek 18 kwietnia, tymczasem zapraszam Was do lektury specjalnego wywiadu z twórcami familijnej animacji.

Niepozorna gwiazdka, jedno życzenie i ekscytująca wyprawa – tak rozpoczyna się nowy serial ze znanymi niedźwiadkami, Grizzem, Pandą i Lodomirem. Trzy misie wracają do Cartoon Network, jednak teraz są maluchami i szukają dla siebie domu. W „Między nami, misiaczkami” bohaterowie wskakują do Magicznego Pudełka i wyruszają w podróż. Premiera serialu w poniedziałek 18 kwietnia o 14:25 tylko w Cartoon Network.

Manny Hernandez i Daniel Chong, producenci odpowiedzialni za „Między nami, misiami”, są także współtwórcami nowej animacji z tego świata. Premierowy serial został wyprodukowany przez Cartoon Network Studios. Mikey Heller, scenarzysta odpowiedzialny za wymyślanie odcinków, a także Christina Chang, artystka odpowiedzialna za warstwę wizualną, opowiedzieli mi o tym, czego możemy się spodziewać w ramach nowej animacji. Duet artystów w specjalnej rozmowie zdradza również tajniki pracy w rozrywkowej branży.

Zajmujecie się sztuką rozrywkową – tworzycie fantastyczne światy z wyobraźni. Powiedzcie, proszę, czy istnieje jakiś cel, który przyświeca Wam w pracy? 

Christina Chang: W moim przypadku jest to chęć, aby realizować coraz to nowe opowieści – tak naprawdę jestem wielką szczęściarą, że mogę robić to, co kocham. I to się nie zmienia przez wszystkie lata mojej kariery.

Michael Heller: Podpisuję się pod tym, co zadeklarowała Christina. Kocham pracować w branży związanej z produkcją filmów i seriali animowanych. Realizowanie scenariuszy, wymyślanie historii, jest równocześnie moją pracą i pasją. Nie ma co ukrywać, to faktycznie jest idealne połączenie.

A co było zatem wyznacznikiem przy tworzeniu „Między nami, misiaczkami”?

Michael Heller: Szczerze? Charaktery. Osobowość bohaterów. Bo to od nich, tak naprawdę, wszystko się zaczyna. Chcieliśmy ożywić postacie, z którymi widownia będzie naprawdę sympatyzować – współodczuwać, rozumieć, a wreszcie się z nimi zaprzyjaźni. Przyznam, że mieliśmy w sobie naprawdę dużo pewności przed realizowaniem spin-offu. „Między nami, misiaczkami” to zupełnie nowy format, jednak byliśmy przekonani, że uda nam się stworzyć coś wartościowego.

Zastanawiam się zatem, skąd właściwie wzięła się idea całego show?

Michael Heller: Pomysłodawcą jest oczywiście Manny Hernandez. To on stoi za sterami produkcji. Tym razem zyskaliśmy unikalną szansę, aby pracować w bardziej czarodziejskiej i magicznej konwencji serialu, czego nie moglibyśmy zrobić w oryginalnej produkcji. Szybko podchwyciliśmy pomysł Manny’ego. Chcemy wspólnie odkrywać ten świat, stąd pomysł na serial Między nami, misiaczkami.

Czy możecie powiedzieć, co jest dla Was najtrudniejsze, a co najbardziej satysfakcjonujące w pracy animatora?

Christina Chang: Odpowiem paradoksalnie. Bo wydaje mi się, że jest to wolność. Eksperymentujemy z zupełnie nowym stylem animacji. I tak naprawdę możemy zrobić wszystko z tym formatem, ale nie chcemy wyprodukować czegoś, co będzie niezrozumiale. Musimy umiejętnie korzystać z naszej wolności. Ale naprawdę się z tego cieszymy!

Mikey Haller: I podobnie jest w procesie pisania. Z jednej strony nic nas nie ogranicza. To jest faktycznie błogosławieństwo. Z drugiej strony, w pewnym sensie, to wyraz klątwy. Bo myślisz, że możesz robić wszystko, jednak istnieją kreatywne granice. Zrealizowaliśmy zupełnie nowe show – chcemy stworzyć jakość i pokazać naszą animację z jak najlepszej strony! Prawdziwą magię odkrywamy pracując w zespole. Efekt naszej pracy ocenicie już wkrótce!

Premiera „Między nami, misiaczkami” już w poniedziałek 18 kwietnia o 14:25
w Cartoon Network.
Emisja od poniedziałku do piątku o 14:25 w Cartoon Network.


Mikey Heller jest rysownikiem i pisarzem pochodzącym z Rochester w stanie Nowy Jork.

Heller jest obecnie scenarzystą serialu Między nami, misiaczkami.

W przeszłości był głównym scenarzystą oryginalnego serialu We Bare Bears, który był emitowany przez cztery sezony na antenie Cartoon Network.

Heller tajniki branży telewizyjnej poznał w ramach nauki na Ithaca College.


Christina Chang jest pochodzącą z Tajwanu amerykańską artystką z Maryland.

Swoją zawodową pasję odkryła w trakcie stażu w firmie Pixar. Obecnie pracuje na stanowisku creative director Między nami, misiaczkami w Cartoon Network Studios,

W przeszłości Chang pracowała nad oryginalną serią i filmem, We Bare Bears”.

Jest absolwentką Ringling College of Art & Projektuj z BFA w animacji komputerowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here