Praca, która jest pasją – czy to nie jest idealne połączenie? Owszem, zwłaszcza gdy pracuje się w branży związanej z popkulturą. Ale nie od dzisiaj wiadomo, że w takiej profesji nie brakuje wyzwań. O zwykłej, choć nietypowej codzienności, grach wideo, sztuce tworzenia opowiada „Komiks dla Pixela 64+”, specjalny album zrealizowany przez Michała Śledzińskiego, a więc jednego z najważniejszych polskich artystów komiksowych. Historia jest owocem współpracy z magazynem Pixel.

Michał Śledziński – pseudonim artystyczny Śledziu. Urodzony w Bydgoszczy, zamieszkały w Warszawie, jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych twórców komiksowych. W jednym z wywiadów przyznał, że głównym wyznacznikiem jakości w opowieściach graficznych jest dla niego szczerość. I wydaje się, że to może być motyw przewodni historii zapisanych na kartach „Komiks dla Pixela 64+”. Bo jest to opowieść z wątkami autobiograficznymi – z perspektywy gracza, twórcy komiksów, ojca i głowy rodziny.

„Komiks dla Pixela 64+”, czyli projekt z pasji – od fana, dla fanów

To wyjątkowy album komiksowy, opisujący sześć lat z życia autora – artysty, gracza, w końcu ojca. 64 plansze publikowane na łamach magazynu Pixel, uzupełnione o crossover, którego nikt się nie spodziewał, ale każdy potrzebował – Komiks Dla Pixela x Osiedle Swoboda. 18-stronicowy epizod, w którym Niedźwiedź i Smutny spotykają mistrza gry w Komumony (popularnej wśród patriotycznej młodzieży rządowej aplikacji rozrywkowej)… Wyjątkowa lektura dla wszystkich, niekoniecznie fanów gier wideo. Dlaczego?

Nowe poziomy życia – doświadczenie popkulturowe

Dr Śledziu potrafi w zaskakujący i bardzo nieoczywisty sposób przedstawiać różne scenki z codziennego życia. Kończący się deadline na grafikę, domowe obowiązki, opieka na dzieckiem – sztuka kompromisów, pozornie oczywistych wyborów, które stanowią podstawę opowieści. „Komiks dla Pixela 64+” to antologia, w której do głosu dochodzi autor oddychający popkulturą – fantastyczne są fragmenty z różnymi referencjami do tekstów kultury. Przede wszystkim związanej z branżą gier wideo.

Ikony popkultury – świadomość, hobby, sztuka, która jest pracą

Zelda, Mario czy Snake to niektórzy z bohaterów komiksowej odysei. Bo „Komiks dla Pixela 64+” to tak naprawdę podróż przez kolejne etapy, chciało by się powiedzieć nawet, że etapy życia. Michał Śledziński zrealizował niesamowicie dowcipny, wielowymiarowy album, w którym zapisano kilka życiowych prawd. Praca, która jest pasją – czy to nie jest idealne połączenie? Owszem, zwłaszcza gdy pracuje się w branży związanej z popkulturą. Choć to tylko fragment większej całości.

Magazyn PIXEL porusza się w obrębie szeroko rozumianej kultury gier wideo. Oprócz recenzji wybranych tytułów, proponujemy dużo publicystyki, wywiady z legendarnymi twórcami gier, materiały retro, tematy okołogrowe oraz felietony piór branżowych maestrów. O wyjątkowym charakterze magazynu stanowi zespół redakcyjny, w którym z najlepszymi dziennikarzami branżowymi spotykają się osoby odpowiedzialne za powstanie pierwszych kultowych polskich czasopism komputerowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here