„Bajka na końcu świata” to post-apokaliptyczna seria komiksowa dla najmłodszych autorstwa Marcina Podolca, jednego z najzdolniejszych polskich twórców komiksów i animacji. Graficzna opowieść już wkrótce stanie się podstawą animowanego serialu realizowanego we współpracy Yellow Tapir Films oraz EGo FILM.

Zapowiedź ekranizacji komiksu „Bajka na końcu świata”

Marcin Podolec to absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej (wydział operatorski, specjalizacja film animowany), założyciel studia filmowego Yellow Tapir Films, uznany twórca ze świata animacji i komiksu. Wspomniany artysta w przeszłości wziął udział w naszym specjalnym kwestionariuszu, zapowiadając swój nowy projekt. Okazuje się, że Bajka na końcu świata, bestsellerowa seria komiksów Podolca, już wkrótce doczeka się ekranizacji. Taką informację można znaleźć na oficjalnym profilu Yellow Tapir Films

W 2021 zajmowaliśmy się między innymi przeniesieniem bohaterek Bajki na końcu świata (Kultura Gniewu) z komiksu do animacji. Efektem naszej pracy będzie przede wszystkim pilotażowy odcinek serii wyprodukowany przez EGo FILM, wyreżyserowany przez Kacper Zamarło, zaprojektowany przez Marcina Podolca i poruszony przez zespół świetnych animatorek. Niedługo będziemy mogli zaprezentować więcej kadrów, trailer i pełny skład twórców. Póki co wspomnimy tylko, że w rolę Bajki wciela się Ola Hamkało, w rolę Wiktorii Agnieszka Mrozińska, a Szymon Kuśmider występuje jako… pewna potrawa. Produkcja: EGo FILM / Ewelina Gordziejuk. Development współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here