„Bleach” powróci! Rewelacje zostały potwierdzone przez przedstawicieli wydawnictwa Shueisha oraz magazynu Weekly Shounen Jump. Anime powróci w przyszłym roku! Ostatni wątek fabularny mangi – Tysiącletnia Wojna – doczeka się ekranizacji w formie serialu animowanego.

Bleach (jap. ブリーチ Burīchi) – shōnen manga napisana i zilustrowana przez Tite Kubo, publikowana w magazynie Shūkan Shōnen Jump. Manga powstawała od 2002 do 2016 roku i liczy 74 tomy. Na jej podstawie stworzono również serial anime, którego odcinki ukazywały się tygodniowo w okresie od 5 października 2004 roku do 27 marca 2012 roku. Wierni fani doczekali się kontynuacji, która była zapowiadana od dłuższego czasu.

„Bleach”, czyli kultowa historia ze świata fantastyki

Ichigo Kurosaki jest zwykłym, nastoletnim chłopakiem, który potrafi wyczuwać obecność nadprzyrodzonych istot – duchów. Główny bohater „Bleach” żył wraz ze swoją rodziną w podtokijskim miasteczku Karakura – i zapewne mieszkałby nadal, gdyby pewnego dnia w jego pokoju nie pojawiła się tajemnicza dziewczyna w czarnym kimonie. Chwilę później rodzinę Kurosakich atakuje tajemniczy potwór, a oszołomiony Ichigo dowiaduje się, że jest tylko jeden, jedyny sposób, by ocalić najbliższych… Chłopak ratuje swoją rodzinę jednakże ceną za to jest konieczność wykonywania pracy Shinigami – boga śmierci. Pierwsze rozdziały mangi skupiały się przede wszystkim na stopniowym wprowadzaniu i przedstawianiu głównych bohaterów, a także zapoznaniu widza z realiami świata. Teraz nadszedł czas na kolejny rozdział opowieści.

Powrót do opowieści – zwiastun „Bleach: Thousand-Year Blood War Arc”

Pierwszy sezon anime „Bleach” zakończył się po 366 odcinkach na 480. rozdziale mangi. Ostatni z podejmowanych wątków, czyli historia zatytułowana jako „Thousand Year Blood War”, obejmuje rozdziały pomiędzy 481 a 686 numerem. Oznacza to, że na fanów Ichigo czeka jeszcze spora dawka nowych epizodów. Tym razem głównym zagrożeniem będzie potężny Yhwach, oraz jego armia, której celem będzie zniszczenie Stowarzyszenia Dusz. Za powstanie nowego sezonu ponownie odpowiedzialne będzie studio Pierrot. Ogłoszono również, że nadciągający sezon przedstawi wydarzenia z wszystkich pozostałych rozdziałów dzieła Tite Kubo. Premiera w październiku 2022 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here