Isaac Newton to angielski badacz, który uważany jest za jednego z najwybitniejszych naukowców wszechczasów. Fizyk, astronom, matematyk zajmujący się filozofią, zafascynowany alchemik, biblista i historyk oraz urzędnik państwowy. Człowiek wielu talentów. O najciekawszych wydarzeniach z jego bogatej biografii dowiadujemy się za sprawą komiksu „Najwybitniejsi Naukowcy. Newton. Grawitacja w akcji”.

Newton, czyli mistrz nauk ścisłych

„Najwybitniejsi Naukowcy. Newton. Grawitacja w akcji” to kolejny tom kolekcji prezentującej postaci ludzi nauki, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach – medycynie, przyrodzie, fizyce czy astronomii. W tym albumie poznajemy Isaaca Newtona, badacza, który odkrył prawo powszechnego ciążenia, a dokonał tego – według legendy – w sadzie, gdy na głowę spadło mu jabłko z drzewa, pod którym siedział. Bardzo plastyczna metafora została zresztą przedstawiona w formie komiksu. Jednak to nie wszystko. Bo życie Newtona było niezwykle interesujące.

Zafascynowany przyrodą, astronomią i matematyką

Z opowieści dowiadujemy się, że od Newtona od najmłodszych lat interesowało wszystko, co działo się dookoła niego. Lubił przeprowadzać eksperymenty, dzięki którym poznawał reguły rządzące światem. Pozwoliło mu to stać się jednym z najbardziej wszechstronnych naukowców w historii. Jego odkrycia otworzyły zupełnie nowy rozdział w dziejach nauki. Pasja, mądrość, uwaga, a nade wszystko realizowania własnych marzeń – oto wartości, które przyświecały życiu Newtona.

Edukacyjna formuła w komiksie „Najwybitniejsi Naukowcy. Newton. Grawitacja w akcji”

Newton zasłynął przede wszystkim jako fizyk – zarówno doświadczalny, jak i teoretyczny. Zajmował się głównie klasyczną mechaniką – w tym mechaniką ośrodków ciągłych, zwłaszcza płynów – oraz grawitacją i optyką, zahaczając też o termodynamikę, geofizykę, badania Kosmosu i fizykę matematyczną. I to wszystko zostało przedstawione w esencjonalnej formule komiksu, który będzie doskonałą propozycją dla najmłodszych, ale również nieco starszych odbiorców.

Album zawiera także krótkie biogramy najważniejszych postaci występujących w komiksie, posłowie dr. Tomasza Rożka, propagatora nauki i twórcy kanału Nauka To Lubię, oraz kalendarium odkryć bohatera albumu. Twórcą serii jest hiszpański scenarzysta i rysownik Jordi Bayarri. Kolekcję poleca portal Nauka To Lubię Junior.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here