Czy wiecie, że w rosyjskim studiu filmów animowanych Sojuzmultfilm powstała nowa wersja kultowej kreskówki „Wilk i Zając”? W sieci pojawił się już oficjalny zwiastun oczekiwanego serialu. Produkcja jest realizowana w technice 3D, a premiera nastąpi jeszcze w grudniu 2021 roku. Czy jest na co czekać?


Klasyka ZSRR, czyli kreskówka Wiaczesława Kotionoczkina

„Wilk i Zając” był produkowany w ZSRR od 1969 roku. Choć minęło już 50 lat od jego powstania, jest uważany za najbardziej lubiany film animowany Rosjan. Serial animowany był popularny zwłaszcza w krajach bloku wschodniego. Historia opowiada o przygodach Wilka, który próbuje dopaść sympatycznego Zająca. Ganiając się, przeżywają mnóstwo zabawnych przygód, z których Zając zawsze wychodzi cało. Twórcą serii oraz głównych postaci, a także reżyserem odcinków powstałych w latach 1969–1993 był Wiaczesław Kotionoczkin. Odcinek 17 oraz 18 stworzył Władimir Tarasow. W roku 2005 syn twórcy oryginalnej wersji, Aleksiej Kotionoczkin, postanowił kontynuować dzieło ojca, reżyserując nową serię kreskówki, a później zakończył w 2006. Teraz doczekaliśmy się zupełnie nowej odsłony animacji.

Nowe przygody „Wilka i Zająca”

W 2019 roku studio Sojuzmultfilm zapowiedziało powstanie kolejnych odcinków, z okazji 50-lecia kreskówki. Premiera nowej serii, składającej się z 26 odcinków, miała nastąpić wiosną 2020 roku, ale nie nastąpiła w tym terminie. Ostatecznie premiera odbędzie się w grudniu 2021 roku. – Nie będzie to kontynuacja w klasycznym sensie tego słowa – zapowiedziała szefowa Sojuzmultfilmu Juliana Słaszczewa. Zachowana będzie idea filmu, ale wątki będą znacznie zmienione. Pojawi się nowoczesna sceneria, będą też nowi bohaterowie drugoplanowi. Zobaczcie oficjalny zwiastun serialu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here