W sieci pojawiło się właśnie pierwsze oficjalne zdjęcie z adaptacji „Niesamowitego Maurycego” Terry’ego Pratchetta, czyli jednej z opowieści z kultowego „Świata Dysku”. Poznajcie szczegóły projektu, który może być początkiem animowanego uniwersum.


Nieodżałowany Terry Pratchett ciągle żyje w pamięci – tak fanów, jak i twórców, którzy realizują coraz to nowe adaptacje dzieł brytyjskiego powieściopisarza. Nie tak dawno zrealizowano serialową wersję historii zapisanej w książce „Dobry omen”, a już teraz trwają prace nad animowanym filmem pełnometrażowym, do którego podstawą jest opowieść o „Zadziwiającym Maurycym i jego edukowanych gryzoniach”. Zobaczcie oficjalne zdjęcie z planowanej animacji.

Niesamowity Maurycy, czyli gwiazdorska obsada w fantastycznym projekcie

Filmową opowieść reżyserują Toby Genkel i Florian Westermann (Ups! Arka odpłynęła ), scenariusz napisał Terry Rossio (Shrek, Piraci z Karaibów). Głosów postaiom użyczą m.in. Hugh Laurie, Emilia Clarke, David Thewlis, Gemma Arterton i David Tennant. Premiera w 2022 roku. Zobaczcie grafiki koncepcyjne z planowanej animacji.

Książka, która ukazała się u nas za sprawą wydawnictwa Prószyński i S-ka powiada o tym, jak to Maurycy, uliczny kocur, wymyślił perfekcyjny numer, gwarantujący godziwe zyski. Wszyscy znają historie o szczurach i grajkach, a Maurycy ma na podorędziu głupawego z wyglądu dzieciaka z fletem oraz własną plagę szczurów – dziwnie wyedukowanych szczurów. Ale w dalekim miasteczku Blintzowe Łaźnie chytry plan Maurycego zaczyna się sypać. Ktoś tu gra całkiem inną melodię i szczury muszą poznać nowe słowo: ZŁO. To już nie jest gra – to świat, w którym szczur pożera szczura. A być może to dopiero początek…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here