Bong Joon-Ho to jeden z najważniejszych twórców współczesnego kina. Koreański reżyser po otrzymaniu czterech Oscarów za „Parasite” stał się ikoną azjatyckiej kultury filmowej. Okazuje się, że jego następnym projektem będzie bardzo nietypowa animacja, która może być bardzo mroczną wersją filmu „Luca”.


Opowieść o ludziach i morskich stworzeniach

Reżyser zdradził, że będzie to nastrojowa historia, która opowie o ludziach i morskich stworzeniach żyjących w głębinach. Filmowiec pracuje nad projektem od 2018 roku, a scenariusz ukończył w styczniu. Obraz jest produkowany przez firmę technologiczną i produkcyjną 4th Creative Party. Fabularną osią będzie konflikt pomiędzy ludźmi a stworzeniami żyjącymi w morskich głębinach.

Baśniowy świat i nauka, czyli niezwykła animacja

Animowany projekt został zainspirowany zdjęciami potworów morskich z The Deep: The Extraordinary Creatures of the Abyss Claire Nouvian, francuskiej książki naukowej, którą przyniosła do domu żona Bong’a. Na jego premierę na dużym ekranie trzeba będzie trochę poczekać, ponieważ reżyser stwierdził, że prawdopodobnie animacja sygnowana jego osobą pojawi się w kinach dopiero w 2025 lub 2026 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here