Fantastyka jest związana z mitologią. Każda kultura posiada odrębny system wierzeń, który pozwala lepiej zrozumieć świat – również za sprawą kina. Okazuje się, ze włodarze wytwórni Disney postanowili zrealizować specjalną antologię filmów animowanych, której twórcy wywodzą się z Afryki.

Baśnie, legendy, fantastyka – afrykańska antologia Disneya

„Kizazi Moto: Generation Fire” to tytuł nowej antologii filmów animowanych. Produkcja będzie zrealizowana z 10 samodzielnych epizodów, a ich realizacją zajmą się twórcy wywodzący się z afrykańskich narodów. Projekt charakteryzowany jest jako mariaż science-fiction i fantasy, w których motywem przewodnim będzie między innymi rozwój cywilizacji i zaawansowanych technologii, spotkanie z przedstawicielami obcych ras, obecność duchów i potworów ingerujących w świat śmiertelników. Premiera antologii została zapowiedziana została na 2022 r. na Disney+.

Oficjalnie poinformowano również, że Peter Ramsey („Spider-Man: Uniwersum”) będzie pełnił funkcję producenta wykonawczego, natomaist Tendayi Nyeke i Anthony Silverston będą nadzorować całość. Triggerfish będzie realizować prace nad stworzeniem serii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here