Historia o przygodach samotnej wojowniczki z fantastycznego królestwa Kumandra, która usiłuje odnaleźć ostatniego smoka, aby przywrócić światło i nadzieję w jej podupadłym świecie – oto podstawa opowieści „Raya i ostatni smok”. Wydawnictwo Olesiejuk postanowiło przygotować książkową wersję jednej z najnowszych animacji z wytwórni Disney. O czym jest to opowieść?

Niezwykła baśń, czyli legenda o smokach

Dawniej ludzie i smoki żyli w zgodzie i harmonii. Lecz świat się zmienił. Smoki zniknęły, a ludzie podzielili się na zwaśnione klany. Gdy Kumandrę atakują złowrogie cienie, młoda księżniczka Raya wyrusza na poszukiwanie ostatniego smoka. Tylko on będzie w stanie uratować ludzkość i przywrócić pokój. Jednak niezwykłość baśni polega na tym, że każdy z bohaterów musi dojrzeć do tego, aby odegrać określoną rolę. Przyjaźń i zdrada, lojalność i oddanie – oto motywy zapisane w historii „Raya i ostatni smok”.

Moc żywiołów, magiczna natura

Według legendy smoczyca Sisu, ostatnia spośród nich, obdarzyła pewien kamień magiczną mocą, która przepędziła Druuny – złowrogie czarne chmury – i przywróciła życie ludziom. Nic nie trwa jednak wiecznie. Bo wraz z odejściem smoków Kumandrę, krainę, gdzie rozgrywa się akcja baśni, opuścił pokój. Misja Rai, głównej bohaterki opowieści, jest związana z tym, aby przywrócić ład. Zadanie jest związane z mocą żywiołów, magiczną naturą, która w tym świecie jest naprawdę znaczącą siłą. Niesamowitość opowieści zawarto w cudownych kolorach, różnych odcieniach błękitu i zieleni, dzięki którym baśń prezentuje się naprawdę magicznie.

Raya i drużyna walecznych bohaterów

„Raya i ostatni smok” to opowieść inspirowana kulturą – legendami oraz folklorem – południowo-wschodniej Azji, w tym Tajlandii, Wietnamu, Kambodży, Malezji, Indonezji i Laosu. Miejscem rozgrywania się historii jest mityczna kraina zwana Lumandrą, w której pięć niezależnych klanów tworzy tak zwaną Ziemię Smoka. W czasie swojej wędrówki Raya będzie miała okazję napotkać bratnie dusze – wodza Tonga, chłopca Boun, magiczna istotka, pancernik imieniem Tuk Tuk. Naprawdę interesująco zaprezentowano również relację, która łączy tytułową bohaterkę i wojowniczkę z klanu Kła.

Magiczna historia Disneya „Raya i ostatni smok”

Orientalne legendy, historia przyjaźni, fantastyka, która łączy się z mitologią. „Raya i ostatni smok” to wzruszająca historia, w której pojawiają się motywy charakterystyczne dla najpiękniejszych baśni z wytwórni Disney. Wydawnictwo Olesiejuk zaprezentowało cudowną opowieść. Warto zapoznać się z nią przed kinowym seansem, warto będzie do niej wracać również później.

Za egzemplarz książki serdeczne podziękowania dla Wydawnictwa Olesiejuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here