Kot w butach, jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci z filmowej serii „Shrek”, doczeka się nowej animacji! Znamy tytuł i datę premiery widowiska. Czas poznać również prawdziwą historię magicznej istoty.


Baśń o Kocie w butach, czyli podstawa animacji

Historia o słynnym kocie wzięła się z europejskiego folkloru. Najstarsza znana wersja tej baśni została zapisana i wydana jeszcze w XVI wieku przez Giovanniego Francesca Straparolę. Inną wersję opublikował Giambattista Basile w 1634 roku, a bodaj najbardziej znana współcześnie wersja została spisana piórem Charles’a Perraulta w roku 1697 w zbiorze „Histoires ou contes du temps passé”. Baśń pojawiła się też w pierwszym wydaniu baśni braci Grimm. Kot, który przy pomocy wybiegów i podstępów doprowadza do ślubu swego pana z królewną, stał się też bohaterem „Shreka”. Teraz doczekamy się jego kolejnych przygód.

Antonio Banderas znów stanie się kotem ze „Shreka”

„Kot w butach” to spin-off „Shreka”, który do kin trafił jeszcze w 2011 roku. Od premiery pierwszej odsłony jego solowych przygód, planowany był sequel. Teraz oficjalnie doszło do potwierdzenia wstępnych planów. Studio Universal ogłosiło, że zrealizuje kontynuację „Kota w butach”. Film zadebiutuje w kinach 23 września 2022 roku. Animację wyreżyseruje Joel Crawford, zaś tytuł brzmi: „Kot w butach: Ostatnie życzenie”. Co więcej, do roli powróci Antonio Banderas, natomiast producentem wykonawczym jest Mark Swift znany z realizacji serii „Madagaskar”. Tymczasem warto przypomnieć, że trwają prace nad nowym „Shrekiem”!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here