Życie w cieniu legendarnych braci – Sherlocka i Mycrofta. Próba przezwyciężenia społecznych konwenansów. Detektywistyczne śledztwa. Przygodowa akcja. Enola Holmes, bohaterka nowej serii komiksowej, powróciła w kolejnej historii!


„Tajemnica białych maków” to trzeci już tom komiksowej adaptacji serii powieści Nancy Springer o śledztwach Enoli Holmes, młodszej siostry słynnego detektywa Sherlocka i wysokiego urzędnika rządu brytyjskiego – Mycrofta. Enola wciąż ukrywa się przed braćmi, ponieważ nie chce jechać na pensję, gdzie dziewczęta uczone są tylko jednego: jak zostać żoną całkowicie posłuszną mężowi. Woli życie pełne przygód i niebezpieczeństw, dlatego nadal zajmuje się prowadzeniem dyskretnych śledztw w sprawie zaginionych ludzi.

Tym razem czeka ją niezwykle emocjonujące i trudne wyzwanie, gdyż zostaje porwana osoba bliska zarówno jej, jak i Sherlockowi. Aby rozwikłać zagadkę, Enola będzie musiała się wykazać nie tylko pomysłowością, ale też odwagą. Przed młodą panią detektyw mrożące krew żyłach zadanie! Niezwykle zaaranżowana akcja potrafi zaskakiwać nie tylko formą – warstwa graficzna w doskonały sposób oddaje awanturniczy charakter serii – ale również inteligentnym rozwiązaniem „Tajemnicy białych maków”.

Twórczynią cyklu jest francuska rysowniczka i scenarzystka Serena Blasco. Zadebiutowała ilustracjami do opowieści „Lili Chantilly”, ale niedługo później skupiła się na serii o Enoli, dzięki której zdobyła popularność i duże uznanie czytelników. Młodsza siostra Sherlocka Holmesa udowadnia, raz po raz, że warto śledzić jej losy. Działając w ukryciu, korzystając ze sztuki kamuflażu, potrafi wywrzeć naprawdę szczególne wrażenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here